Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri

Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri
Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri

Valorant’ın yeni bir içeriği ile karşınızdayız. Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri konusunda sizlere detaylı bir inceleme sağladık.

Valorant Karakterleri

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant FPS oyunu ilk piyasaya girdiğinde sadece 10 ana ajandan oluşmaktaydı. Yeni eklenen karakterler ile birlikte oyun içerisinde şuan 15 karakter mevcuttur. Valorant karakterleri yetenek durumuna göre oyun mekaniği açısından oyuncuya farklı bir deneyim sunuyor.

Valorant içerisindeki karakterlerin seçimleri haritalara ve oynayan takımın kompozisyonuna bağlıdır. Lakin alışılan ve gerekli olan kompozisyon dışına çıkan oyuncularla karşılaşabilirsiniz. Çünkü oyuncular oyun içerisindeki karakterlerin özellikleri ile birlikte yaşarmışçasına bağlılar. Şimdi oyun içerisindeki karakterleri yeteneklerine göre sizlere ayıracağız.

Ajan Özellikleri ve Yetenekleri

Jett

Jett, Düellocu olarak adlandırdığımız sınıfta bir karakterdir. Ana vatanı Güney Kore olan Jett yetenekleri ile birlikte hızlı ve çatışmayı seven bir karakterdir. Hızıyla birlikte rakipleri hiç farkında olmadan ölebilirler. Valorant karakterleri arasında en fazla tercih edilen rolü vardır. Gelelim yetenek kullanımlarına.

Jett Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Jett Karakteri

Jett Yetenek Kullanımı

Q – Hafifle: “Uçan Kız Jett” bu yetenek ile birlikte havaya uçabilirsiniz. Kafa karıştırabilir kutuların üzerinden oynayabilirsiniz.

E – Rüzgar Gibi: “Hop Ordayım” Jett hareket tuşlarınızdan hangisine basar iseniz bu yetenekle birlikte oraya doğru bir mesafe kat edersiniz. Oyun içerisinde kullandıktan sonra eğer 2 düşman alt ederseniz tekrar kullanabiliyor hale gelmektedir.

C – Duman Bulutu: “Sis’in Ardındaki” Jett yüzeye çarptığı zaman belli bir alanı kısa süreliğine kaplayan bir sis bulutu oluştuyor. Bunu nişangahınıza basılı tutarak falso verilebilir.

X – Keskin Fırtına: “Bıçağı Kafanda Jett” düşman öldürerek veya ölerek yüklerini toplayarak bıçak yeteneğini açar. Ateş etme tuşunuzla ile birlikte tek bıçak gönderir. Lakin dürbün açma kombinasyonu ile birlikte bütün bıçakları toplu bir şekilde hedefe gönderebilirsiniz.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Jett bağlantısından kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Raze

Raze, Düellocu olarak adlandırdığımız grubun bir diğer üyesidir. Ana vatanı Brezilya olan Raze bombatları ile birlikte ajanları patlatmayı seven bir karakterdir. Raze, Valorant karakterleri arasında mekaniksel işlevi iyidir. Savunma tarafında bombaları ile savunduğu bölgeyi kolaylıkla kaybetmeyerek oyuncuya kolaylık sağlıyor. Ajanımız saldırı tarafında ise bombaları ile hızlanıp girecekleri bölgeyi rahatlıkla kontrol edebilir.

Razer Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Raze Karakteri

Raze Yetenek Kullanımı

Q – Patlayıcı Çanta: “Zıp Zıp Raze” karakterimizin bu özelliğinde yere patlayıcı çanta fırlatır. Bu yetenekte hızlıca kullanım sağlayarak ilerleyebilir veya köşe bucaktaki rakiplere hasar ile birlikte hareket ettirerek ortaya çıkartırsınız. Yalnız Raze ilerlerken çok fazla havaya yükselirseniz düşme hasarı fazla olacaktır.

E – Renk Tesirli Bomba: “Al Sana Bombe” elimize aldığımız bombayı ateş etme eylemiyle fırlatabilirsiniz. Attığınız bölümde ilk patlamadan sonra farklı parçacıklar ortaya çıkarak etrafa hasar vermeye devam ediyor. Oyun içerisinde kullandıktan sonra eğer 2 düşman alt ederseniz tekrar yeteneği kullanabilirsiniz.

C – Bombot: “Hadi Oğlum Yakala” ileri doğru yolladığımız robot ile birlikte bölgeleri kontrol edebilirsiniz. Bombot ilerlerken radarına giren düşmana kilitlenerek yaklaşır ve patlar.

X – Nefes Kesen: “Roketçi Raze” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte eline aldığı roketatar sayesinde bir alana roket gönderir ve mükemmel bir alan hasarı vermektedir.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Raze buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Breach

Breach Öncü sınıfına olarak adlandırdığımız gruptadır. Ana vatanı İsveç olan Breach olağan dışı yeteneklere sahiptir. Zemin üzerinde kurduğu kinetik enerji ile birlikte yeteneklerini sizlere sunar. Bölge kontrolü ve alana girme konusunda çok yardımcı olur. Valorant karakterleri arasında sevilen bir durumdadır.

Breach Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Breach Karakteri

Breach Yetenek Kullanımı

Q – Göz Kamaştıran: “Işıkların Arkasındaki” kör edici bu yeteneği duvarların içerisinden geçer ve ona bakan bütün herkes kör olur. Bölgelerin içinde saklanan rakiplere karşı bir nevi önlemdir.

E – Fay Hattı: “Sars Yeri Breach” yerden enleme açısına göre belli alanı olsa dahi ateş tuşuna basılı tutarak uzatabilirsiniz. Bu yetenek sayesinde ajan hareket etmesi zorlaşıyor. Rakibin ateş etmesi yavaşlar ve bu süre zarfında kişinin üzerine hızlıca oynayabilirsiniz. Tekrar kullanımı mümkündür; belli bir bekleme süresinin ardından tekrar aktif hale gelir.

C – Artçı Sarsıntı: “Patlat Breach” duvar arkasından gönderdiğimiz bir başka yeteneğimizdir. Duvar arkasına gönderdiği patlayıcı yük ile birlikte etki alanının içindeki herkese ağır bir hasar verir.

X – Zelzele: “Yıktın Geçtin” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte geniş bir alanı sarsan bir sismik dalga gönderiyor. Koruma alanları içerisindeki rakipleri sarsarak rahatlıkla içeri girebilirsiniz. Yalnız bu dalga takım arkadaşlarınıza da etki ettiği için dikkatli olmalısınız.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Breach buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Omen

Omen Kontrol Uzmanı sınıfı olarak adlandırılan gruptadır. Anıların arasından sıyrılıp gelen bir hayalettir. Karanlık gölgelerin ardındaki derin güç olarak adlandırabiliriz. Valorant karakterleri arasında mekaniği zor olan bir yapısı vardır.

Omen Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Omen Karakteri

Omen Yetenek Kullanımı

Q – Paranoya: “Gölgenin Ardından” ileriye doğru atılan gölgenin etki alanındaki herkes etkilenir kısıtlı görüntü alanları oluşur. Gölgeyi duvarların ardından geçirebilir ve üstlerinde alan hakimiyeti sağlayabilirsiniz.

E – Karanlık Örtü: “Geçmeden Önce Düşün” haritanın istediğiniz bir bölümüne karanlık bir küre gönderebilirsiniz. Yalnızca bulunduğunuz alanın içerisini görebildiğiniz bu karanlık örtüyü ateş etme tuşunuz ve dürbün kombinasyonu ile birlikte hareket ettirebilirsiniz. İki kürenizin kullanımı ardından tekrar kullanımı mümkündür belli bir bekleme süresinin ardından tekrar aktif hale gelebiliyor.

C – Gizli Adım: “Arkaya Dikkat” bulunduğun bölümde ufak uzaklıktaki yerlere ışınlana bilir ve konum değiştirebilirsin. Ama dikkatli ol animasyon sırasında ölebilirsin çünkü kısa bölgelere ışınlanıyor.

X – Gölgelerin İçinden: “Nereye Gitti Bu Omen” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte haritanın istediğiniz bölümüne ışınlanabilirsiniz. Yalnız unutmayın oyuncular sizin sesinizi duyabiliyor ve size karşı konum alabilirler dikkatli olmakta fayda var. Eğer oyuncular hayaletinizi görüp ona ateş ederlerse yeteneğiniz bozulur.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Omen buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Brimstone

Brimstone Kontrol Uzmanı sınıfının bir başka üyesidir. Ana vatanı ABD olan bu koca yürekli bir komutan görüyorsunuz. Takımın için her açıdan etkilidir. Savunmada alan kapatması ile birlikte saldırıda takımı için belirli bölümleri geçilecek hale getirir. Valorant karakterleri arasında stratejik oyun deneyimi sunar.

Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri
Brimstone Karakteri

Brimstone Yetenek Kullanımı

Q – Yakıcı: “Yaktın Bizi Brimstone” yere fırlattığı ateş topu sayesinde durduğu alan etkisi altına alır ve belli bir alanda yakıcı etki sağlıyor. Bu alanın içindeki oyuncular ciddi hasar görebilir hatta ölebilirler.

E – Dumanlı Hava Sahası: “Dumanla Onları” haritada olduğunuz konuma göre belirli alanlar içerisinde belirlediğiniz konumlara duman atabilir görüşleri kısıtlayabilirsiniz. Konumları belirlerken açılan haritada ateş etme tuşu ile bölgeleri seçip dürbün açma kombinasyonu ile aktif hale getirebilirsiniz.

C – Kuvvet İşareti: “Güçlü Brimstone” zemine gönderdiği kuvvet mekanizması ile belirli bir alanın içerisinde atışlarınızı hızlandırarak rakibinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Kuvvet mekanizmasının içindeki takım arkadaşlarınızda bundan yararlanır.

X – Uydu Saldırısı: “Göklerden Gelen Destek” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte haritanın seçtiğiniz bir bölümünde göklerden gelen lazer dalgaları ile içindeki herkese zamanla yüksek hasar bırakır hatta öldürebilirsiniz. Bu yetenek kullanımında saldırıda savunma bölgelerindeki düşmanları korkutup hızlıca itebilme şansı doğuyor. Savunmada ise içeri girmeyi çabalayan ekibe göndererek onları yavaşlatabilirsiniz.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Brimstone buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Phoenix

Phonix Düellocu sınıfının yakışıklı erkeğidir. Ana vatanı Birleşik Krallık olan bu karizmatik erkeğimiz ateş ile arası iyidir. Hızlılığı ve yetenek ağacıyla birlikte bölgelere kolaylıkla girebilir. İstatistiklere göre valorant karakterleri arasında başlangıçta tercih edilmektedir.

Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri
Phoneix Karakteri

Phoenix Yetenek Kullanımı

Q – Falso: “Şıklat Parmağı Phoenix” falsolu bir şekilde duvarların ardından yolladığı ışık küresi kısa bir sürenin ardından patlayarak ona bakan kişileri kör olmaya maruz bırakıyor. Ateş etme tuşu ile sol tarafa gider. Dürbün açma kombinasyonu ile sağ tarafa gönderir.

E – Yakar Top: “Yakar mısın? İyileşir misin?” eline bir alev topu alır ve yere fırlatır ister kendi altına atarak giden canını geri toplamaya çalışır yada rakiplerinin altına atıp onlara hasar verir. Yalnız unutma bundan takım arkadaşlarında zarar görebiliyor.

C – Ateşten Duvar: “Dikkat Phoenix’in Duvarı Yakar” ileriye doğru çektiği duvarı ile birlikte içinden geçen rakipler haricinde kendi de içinde kalarak kaybettiği canın tekrar geri kazanabiliyor. Bununla birlikte eğer duvarın diğer tarafında bir rakip var ise “Q” sunu kullanarak duvarın diğer tarafına kör edici küre gönderebilir ve bundan etkilenmez duruma gelir.

X – Yakardöner: “Tekrar mı Sen” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte özel gücünü kullanırsınız. Belirli bir süreliğini klonuna girip ajanları vurabilir eğer vurulursan klonuna dönüştüğün yere geri dönersin. Haricinde süreniz dolduğu vakitte de geri döneceksiniz fakat dikkat etmeniz gereken bir bölüm var klonunuzun önünde rakibiniz sizi bekleyebilir.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Phoenix buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Sage

Sage Gözcü sınıfı olarak adlandırılan gruptadır. Ana vatanı Çin olan bu destek kız savunma konusunda çok maharetlidir. Savunduğu bölgeyi duvarıyla kapatabilir veya kişileri yavaşlatabilir hatta bunula kalmayıp arkadaşlarına iyileştirme konusunda yardımcı olabiliyor. Valorant karakterleri arasında en çok kullanılan gözcü ajanıdır.

Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri
Sage Karakteri

Sage Yetenek Kullanımı

Q – Yavaşlatan Küre: “Yavaşlat Onları Sage” yere attığı buz küresi yere temas etmesi ile birlikte üzerinden geçen kişileri yavaşlatan bir alan oluşturur. Buzun içindeyken hareketleriniz kısıtlanarak kabiliyetleriniz etkilenir.

E – Can Küresi: “Şifacı Başı” eline bir iyileştirme küresi alırsın canı azalan takım arkadaşınıza ateş etme tuşu ile birlikte can verirsiniz. Dürbün açma kombinasyon ile birlikte kendi azalan canınızı da toparlamak için kullanabilirsiniz. Yeteneği oyun içerisinde bekleme süresi geçtikten sonra tekrar kullanabiliyor.

C – Bariyer Küresi: “Dur” bariyer küresi ile birlikte bir alana duvar açarak orayı kapatabiliyor. Fakat buna ateş edilerek kırabilirsiniz. Ateş etme tuşu ile yere koyabilirsiniz. Hatta yön belirlemek için dürbün açma kombinasyonu ile döndürebilir haricinde “C” tuşuna tekrar basarak hareket sağlayabilirsiniz.

X – Diriliş: “Geri Döndür Bizi Sage” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte takımınızın ölen bir üyesini tekrar hayata döndürebilirsiniz. Kısacası tekrardan canlanma sayesinde takımınıza bir kişi kazandırıyor.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Sage buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Sova

Sova Öncü sınıfının yakışıklı sarışın erkeğidir. Ana vatanı Rusya olan bu sarışın çocuk oklarıyla hasar verir ve görüş sağlar. Gözcü Dron yeteneği sayesinde kişileri işaretleyebilir.

Valorant Karakterleri, Özellikleri ve Yetenekleri
Sova Karakteri

Sova Yetenek Kullanımı

Q – Şok Oku: “Elektriği Ver Sova” ok ve yayı ile birlikte kişilere hasar atan şok okları gönderir. Ateş etme tuşuna basılı tutarak daha uzağa atabilirsiniz. Ayrıca dürbün açma kombinasyonuna 1 veya 2 kere basarak sektirme seçeneğini ayarlayarak gönderebilirsiniz.

E – Keşif Oku: “Keşfet Onları” yayın içindeki keşfet okunu fırlatır. Belirli bir bölgeyi tarayan ok bölgedeki rakipleri tespit eder. Ateş etme tuşuyla uzağa atabilir dürbün açma kombinasyonu sayesinde 1 veya 2 kere basarak sektirebilirsiniz.

C – Baykuş Dron: “Uçur Dronu” elindeki yüksek teknoloji mekanizmayı göndererek fare ile kontrol edip bölgedeki kişileri görüş sağlayarak ateş etme tuşuna basarak onları tespit edebilirsiniz. Gönderdiğiniz iğne ile birlikte kişiyi 3 saniye içerisinde konumu belirliyor.

X – Avcı’nın Hiddeti: “Legolas Sova” içerisinde enerji patlaması mevcut olan yay ile birlikte duvarları delerek oyunculara hasar verebiliyor. Bunun haricinde konumlarını açığa çıkartabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken durum takım arkadaşlarınız düşmanların aksine daha az hasar görseler bile onlara zarar vermekten kaçının.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Sova buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Viper

Viper Kontrol Uzmanı sınıfının zehirli kızıdır. Ana vatanı Amerika olan bu kimyacı kız çeşitli zehir silahları ile birlikte çatışma içerisinde kontrolü ele almaya çalışır. Savaş içerisinde kişilerin görüş açılarını kısıtlayarak takımınıza yardımcı olabilirsiniz. Valorant karakterleri arasında zor bir kullanımı mevcuttur.

Viper Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Viper Karakteri

Viper Yetenek Kullanımı

Q – Zehir Bulutu: “Gazın İçerisinden Gelen Kimyager” etrafa gaz küresi açan bu aleti istediğiniz bir bölümü atarak bekletirsiniz. Gerek duyduğunuz vakit zehir yükünüz var ise açabilir, kişilere hasar verebilir rakiplerinizi gaz içerisinde tutarak görüş alanlarını kısıtlayabilirsiniz. Fakat zehrin içerisinden çıkan rakip oyuncular belirli bir süreden sonra eski canlarına geri dönüyor. Kullandığınız yeri eğer beğenmediyseniz tekrardan yerden alarak farklı bir yere bırakabilirsiniz.

E – Zehir Perdesi: “Duvardan Delen” bileğinden fırlattığı duvarları delip geçebilen perde oluşturur. Bununla birlikte savunma bölgelerini rahatlıkla koruyabilir. Saldırıda ise rakiplerinizin sizi görmemeleri için görüş kısıtlaması sağlayabilirsiniz. Hatta zehre temas eden kişiler hasar görebiliyor. Fakat zehrin ardına çıktıklarında eski canlarına geri dönerler.

C – Asit Havuzu: “Alta Dikkat Zehirli Viper” kolunun üstünden gönderdiği kapsül yere temas ettiği zaman oluşturduğu zehir dairesi ile birlikte üstünden geçenlere ağır hasar verir. Hatta kişiler üzerindeyken hareket hızları yavaşlar.

X – Viper’in İni: “Zehir Bulutunun İçindeki Tehlike” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte savunduğu bölümün içerisinde büyük zehir alanı oluşturur. İçinde olan oyuncular 1 cana kadar düşerler fakat ölmezler. Zehrin içinde görüş açısı kısıtlı olmayan tek kişi Viper’dır kişileri kırmızı renkte görür ve rahatlıkla alt edebilir.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Viper buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Cypher

Cypher Gözcü sınıfının gözetleme konusunda başarılı üyesidir. Ana vatanı Fas olan bu bilgi uzmanı abimiz bölge savunma konusunda oldukça etkilidir. Savaş esnasında kişileri tuzakları ile yavaşlatabilir. Kamerası ile onları ortaya çıkartabiliyor. Valorant karakterleri içerisinde gizlilik sevenlere hitap etmektedir.

Cyhper Karakteri Özellikleri ve Yetenekleri
Cyhper Karakteri

Cypher Yetenek Kullanımı

Q – Siber Kafes: “Geçişleri Çok Gürültülü” yere attığı kafes ile birlikte rakiplerin görüşlerini engeller. Diğer yandan içinden geçen insanların seslerini duyabilir. İçinden geçen kişiler kendilerini açık hedef yaparken haricinde yavaşlarlar.

E – Gizli Kamera: “Cypher’a Görünmeden” duvara bıraktığı kamerasıyla açısındaki bütün herkesi rahatlıkla görebilir. Kamera içerisindeki iğne ile birlikte ateş etme tuşuna basarak onları ortaya çıkarabilir. Ajan üstündeki iğneyi çıkarana kadar belirli aralarla onları konumunu belirtirsiniz.

C – Bubi Tuzağı: “Cypher Tuzaklarına Dikkat” tuzak konusunda etkili olan bu valorant karakteri duvara bubi tuzağı yerleştirir. Tuzağa basan oyuncuları yavaşlatır konumlarını ortaya çıkartıyor. Hatta eğer kişi tuzağı kıramaz ise patlar ve hasar verir bununla birlikte kişide ufak çaplı afallama oluşur.

X – Nöron Hırsızı: “Cypher’dan Saklanamazsın” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte öldürdüğünüz bir rakibin üzerine eğer süresi geçmediyse şapkanızı gönderirsiniz ve rakiplerinizin konumlarını açığa çıkarırsınız.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Cypher buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Reyna

Reyna Düellocu sınıfının mor renk hatlarıyla en göz alıcı karakter olabilir. Ana vatanı Meksika olan bu asi kızın karşısına çıkmak doğru bir karar değil. Reyna ile mücadele ederken dikkatli olun ilk rauntta bile 150 can sınırına ulaşabilir. Valorant Karakterleri arasında en çok tercih edilen düello ajanıdır.

Reyna Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Reyna Karakteri

Reyna Yetenek Kullanımı

Q – Sömür: “Reyna Yavaaaş!!” öldürdüğün rakip karakterin ardında bir küre çıkar bunu kullanarak kendinize can çekebilirsiniz. Oyun içerisinde düşük canınızı aniden bir rakip katliamı ile rahatlatabiliyor. 100 canın ekstrasında gelen can zaman içerisinde geri giderler. Ayrıca İmparatoriçe özelliğin etkin ise “Q” yeteneğini kullanmana gerek yoktur. Yani kendisi otomatik olarak can çekmektedir.

E – Azlet: “Konum Değiş” yakınlarda öldürdüğün bir karakterin 3 saniyelik küresini tüketmek adı altında kullanarak saydamlaşırsın ve belli bir süre hasar almadan konum değiştirirsin. Eğer İmparatoriçe yeteneğin etkin ise kullanıldığı zaman belirli bir süre görünmezlik kazanırsın.

C – Kem Göz: “Gözü Üstünüzde” içerisinde ruh olan bir küre gönderirsin. Küreye bakan rakip oyuncular görüş kaybı yaşıyor. Küreye ateş edilerek yok edebilir, işlevini kesebilir veya süresi geçmesini bekleyerek alan koruma sağlayabilirsiniz.

X – İmparatoriçe: “Reyna Geliyor Kaçın” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte bu yeteneğinizi aktif hale getirdiğiniz zaman ateş hızını ve doldurma hızını arttırır. Düşmanlarınızı alt ederek kullanım sürenizi yenileyebilirsiniz.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Reyna buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Killjoy

Killjoy Gözcü sınıfının icatlar üzerindeki dahisidir. Ana vatanı Almanya olan bu karakter bölge savunması açısında icatları ile adeta taht kurabilir. Robotları ile bölgedeki düşmanları zayıflatarak onları daha kolay alt etmeye yardımcı olur. Stratejik açıdan Valorant karakterleri arasında önem arz eder.

Killjoy Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Killjoy Karakteri

Killjoy Yetenek Kullanımı

Q – Alarm Botu: “Dikkat Alarm” yere bıraktığı alarm botu ile alanı içerisine gelen rakiplere yapışıyor. Bununla birlikte onların konumunu belirler. Botun tesir ettiği kişilere belirli bir süre savunmasız kalırlar ve yedikleri hasarlar katlanarak ajanlara tesir edilir. Botu yerden geri alabilirsiniz ve farklı bir konuma yerleştirebilirsiniz.

E – Taret: “Hakla Onları Taret” 180 derecelik açı ile robotun rakipleri tespit etmekle birlikte onlara ufak çaplı hasar verir. Killjoy botunu geri alır ve başka bir konuma tekrar yerleştirir.

C – Nanosürü: “Geçirme Onları Killjoy” yere fırlattığı geliştirilmiş bomba kapsülü konumlandırır. Saldırı ekibini yavaşlatır ve onlara ağır hasar verebiliyor. Saldırıda ise kurduğunuz bombanın etrafına koruma çekebilirsiniz. Bombaları belirlediğiniz yerlere bırakırsınız etkinleştirme tuşu sayesinde aktif hale getirebilirsiniz.

X – Tecrit: “Kaçır Onları” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte yere bıraktığı yüksek teknoloji robotuyla bir alana yerleştirirsiniz. Etki alanında kalan ajanları alıkoyarak onları etkisiz hale getiririz. Yani belirli bir süre yavaşlattır ve silahsız bırakırsınız.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Killjoy buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Skye

Skye Öncü sınıfının bir diğer üyesidir. Ana vatanı Avustralya’dır. Skye vahşi doğadaki yardımcı dostları ile birlikte düşmanlarına korku salmaktadır. Düşmanlarının başına bela ettiği hayvanları ile birlikte oyun içerisinde etkisini görebilirsiniz. Doğa ile bütünleşmek isteyen oyuncuların vaz geçilmez valorant karakterleri arasında yer alır.

Skye Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Skye Karakteri

Skye Yetenek Kullanımı

Q – Av Peşinde: “Atıl Kaplan” kontrol ettiğimiz kaplan sayesinde rakiplerinizi gösterir. Hatta onların üzerine atlayabilir sarsarak hasar verirsiniz. Kaplanı yön tuşlarınızla kontrol ederken ateş etme tuşu ile ileri atılırsınız.

E – Kılavuz Işık: “Oy Gözlerini Şahin” ileriye gönderdiğimiz şahin ile birlikte ona bakan rakipleri kör ediyor. Ateş etme tuşu ile kullanılır ve basılı tutarak daha uzun süre hareket ettirebiliriz. Eğer isterseniz havada kullanmak için “E” tuşuna tekrar basarak gerçekleştirebilirsiniz.

C – Doğanın Şifacısı: “Şifalı Otlar” belirli bir alan içerisindeki bütün canı azalan takım arkadaşlarına şifa veriyor. Şifa yükü olan bu yetenek bitirene kadar istediğiniz kadar ateş etme tuşuna basılı tutarak kullanabilirsiniz.

X – İzsürenler: “Yabani Otlar Peşinde Skye” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte 3 tane iz süren yabani otları gönderirsiniz. Hem rakiplerinin yerini tespit eder hem de etki gösterdiği rakibinin görüşünü kısıtlama imkanı sunuyor.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Skye buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Yoru

Yoru Düellocu sınıfının bir diğer karizmatik erkeğidir. Ana vatanı Japonya’dır. Yoru kullandığı geçitler ile birlikte rakip safların arkasına geçiş sağlar. Kaba kuvvetin yanı sıra kullandığı yanılsamalarla birlikte etkisini hissettirmektedir. Valorant karakterleri arasında gizlilik ilkesini seven oyunculara hitap etmektedir.

Yoru Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Yoru Karakteri

Yoru Yetenek Kullanımı

Q – Kör Nokta: “Parlat Gözlerini” boyutlar arası aldığın parçayı duvardan çarptırarak rakiplerine fırlatır. Görüş açısında olan tüm oyuncular kör olur.

E – Çatkapı: “Aniden Değiş” boyutlar arası ileri doğru gönderdiğiniz bu küre ile birlikte aniden konum değiştirebiliyor. “Alt” ile birlikte gideceğin konuma tam olarak belirleye bilirsiniz. Ateş tuşu ile kürenin bulunduğu konuma yerleşirsin.

C – Fake At: “Yanılt Onları Yoru” istediğiniz yöne doğru yanıltıcı ses ile birlikte kafa karıştırabilirsiniz. Bu kafa karışıklığını avantaja çevirerek rakiplerinizi arkalayabilirsiniz. “Alt” tuş kullanımı yaparak yanılsamayı yerleştirirsiniz. Ateş etme tuşu ile etkin hale getirebilirsiniz.

X – Boyutlararası Geçiş: “Tak Maskeni Kaybol” öldürme ve ölümlerinizden kazandığınız yüklerle birlikte boyutlar arası kuşandığı maske sayesinde görünmez olur ve onlardan hasar yemez.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Yoru buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Astra

Astra Kontrol Uzmanı sınıfının en yeni üyesidir. Ana vatanı Gana’dır. Kozmos enerjisi ile birlikte oyun içerisinde etkisini görebilirsiniz. Astral yolculuklar ile birlikte kontrolü elinde tutmak için yoğun çaba göstermektedir.

Astra Karakter Özellikleri ve Yetenekleri
Astra Karakteri

Astra Yetenek Kullanımı

Q – Nova Darbesi: “Patlayan Yıldız” astral yolcuğun ardından yıldız yerleştiriyor. Bunu “Nova Darbesi” ile güç toplayarak patlatır ve alanın içindeki rakibi sersemletir.

E – Yıldız Bulutu: “Bulutların Ardını Unutma” astral yolculuk esnasında yıldız yerleştiririz. Etkin hale getirdiğimiz zaman duman bulutu elde ederiz. Kozmik çözünüm sayesinde yıldızları geri alabiliriz ve geri alırken kısa süreli bir bulut dumanı bölgede tesirini gösterir. Farklı bölümlere yerleştirilerek bulutu tekrar elde edebiliriz.

C – Çekim Alanı: “Çekici Astra” astral seyahat sırasında istediğimiz konumlara yerleştirdiğimiz yıldızları etkin hale getiririz. Etrafındaki oyuncuları içine çekmektedir. Merkezin içine çekilen oyuncular patlama ile birlikte savunmasız hale geliyor.

X – Astral Yolculuk / Kozmik Ayrım: “Madalyonun İki Yüzü Astra” temelde astral yolculuk ile birlikte yıldızlarınızı yerleştirmek için dönüştüğümüz formdur. Bununla birlikte diğer aktif yeteneklerimizi kullanabiliriz.  Haritanın belirlediğin köşelerinde başlayarak haritayı 2’ye bölebilirsiniz. Bu 2 bölge arasından mermi geçmemektedir bunun haricinde sesleri büyük oranda bastırır.

Bu yetenek özelliklerini görsel olarak izlemek isterseniz Valorant Astra buradan kontrol edip aşina olabilirsiniz.

Valorant Analiz ve İnceleme yazımıza duyduğunuz ilginizle birlikte sizlere oyunun içerisindeki kendimizi bazen onlarla özdeşleştirdiğimiz karakterlerin özelliklerinden ve kullanımlarından bahsetmiş olduk. Yeni gelecek ajanların içeriğimizi güncel tutamak adına sizlere kalıcı bilgi sağlayacağız.

Leave your vote

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir