in

Valheim Analiz ve İnceleme

Valheim İnceleme

Valheim Analiz ve İnceleme içeriğimizde orta çağın, vahşi hayatın, mistik bir atmosferin detaylarını sizlerle paylaşacağız. Valheim’e olan alakanız sizi orta çağın derinliklerine götürecektir. İsveçli Iron Gate Studios tarafında piyasaya sürülmüştür. 2 Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürülen Valheim büyük ilgi görmüştür üstelik Valheim 6. haftasında 6 milyondan fazla bir kitleye ulaşarak 2021 yılının en çok satan oyunu olmuştur. Görülen ilgiyle birlikte oyunun yapımcıları ilk olarak oyunlarında olan hataları iyileştirmek ve daha sonrasında gelecek güncellemeleri hızlandırmak için yoğun bir çabayla çalışmalara devam ettiklerini belirttiler.17 Şubat 2021 tarihinde oyuncuları heyecanlandıran Valheim’in erken erişim için sundukları Trailer videosunu sizlere sunacağız.

Valheim’in tanımı olarak şu bilgiler insanlara aktarılmaktadır savaş esnasında katledilen Valkyri adlı savaşçıların ruhları onuncu İskandinav dünyası olan Valheim’a taşıdılar. Bundan böyle Valkyriler Odin’in kadim rakiplerini öldürmek ve Valheim’a düzen getirmek için en yeni korucularıdır.

Valheim Analiz ve İnceleme

Gelgelelim Valheim içerisinde sizleri bekleyenlere Keşfetmek, İnşa etmek, Fethetmek, Zanaat, Hayatta Kalmak ve son olarak İşbirliği ile birlikte 6 alt başlık altında açıklayacağız.

Valheim Keşfetmek

Güzel ve aynı zamanda şatafatlı görünümü vardır. Örnek verecek olursak yemyeşil vadiler, dorukları karla kaplı dağlar, derinliklerinde sırlarla gizli ormanlar ve geminizle yelken açabileceğiniz ucu bucağı olmayan masmavi deniz olmak üzere çok görkemli bir dünyadır fakat bununla birlikte bazı zorluklara da yelken açacaksınız.

Valheim Analiz ve İnceleme
Valheim Analiz ve İnceleme

Valheim İnşa Etmek

İçerisinde kendinize ait yapılar yapabilirsiniz. Örnek verecek olursam kendiniz için evler, kaleler ve en önemlisi uçsuz bucaksız denizlerde yelken açabilmek, yeni topraklar görmek ve tehlikelere karşı korunmak için sağlam gemiler inşa etmek olarak belirtilebilir.

 

Valheim Fethetmek

İçerisinde efsanevi canavarlar ve vahşi hayvanlarla oluşan atmosferinden sıyrılma hatta engellerken ele geçirerek bu bölgelerdeki huzuru sağlamaya çalışılır.

Valheim Analiz ve İnceleme
Valheim Analiz ve İnceleme

Valheim Zanaat

Dünya içerisindeki kötü etmenleri yok etmek için kendinize özel geliştirilmiş silah ve korumalar tasarlayabilirsiniz. Özellikle sağlığınız için ve açlığınızı giderme için yiyecekler ve bal likörü hazırlayabilirsiniz.

Valheim Hayatta Kal

Evrenin içerisinde dağ zirvelerinde derin bataklıklarda zorlu düşmanları alt ederek hayatta kalmanız gerekir. Fakat bunlar için bir önceki alt başlıklarımızda belirtilen geliştirmelerle birlikte hazırlığınızı yağabilirsiniz.

Valheim Analiz ve İnceleme
Valheim Analiz ve İnceleme

Valheim İşbirliği

Zorlu mücadelelerde kimse yalnız kalmak istemez bu yolda arkadaşlarınızla birlikte işbirliği yaparak hızlıca güçlenebilir ve canavarları yardımlaşarak alt edebilirsiniz.

Valheim Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 or later
  • İşlemci: 2.6 GHz Quad Core or similar
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 950 or Radeon HD 7970
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 or later
  • İşlemci: i5 3GHz or Ryzen 5 3GHz
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 or Radeon RX 580
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Valheim Steam sayfasından fiyat ve oyun görsellerine ulaşabilirsiniz.

Valheim İnceleme yazımı beğendiyseniz Escape From Tarkov İnceleme yazıma da göz atmanızı öneririm.

Görsel Kaynak: Valheim

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk Kimdir ve Hayatı

Elon Musk Kimdir ve Hayatı

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders Analiz ve İnceleme