içinde

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme

The Witcher 2 Assassins of Kings

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme konusunda sizlere detaylı bir anlatım gerçekleştirerek en azından konuya hakim olup hikaye oyun severlere doğru bilgiyi ulaştırmak istedik. Başarılı projeye imza atan Polonyalı oyun şirketi olan şirket CD Projekt’dir.

The Witcher 2 Assassins of Kings’te yer alan karakterimiz Rivialı Geralt’ın ilk macerasını aktarmadan önce The Witcher yapımı Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adı taşıyan romanından uyarlanmıştır. The Wicher ilk macerasında yer alan RPG türü ve yüksek grafik ve karakter metası sayesinde oyunun hikayesinin geniş kapsamlı olması oyun sektöründe ciddi bir yankı getirmiştir. The Witcher 2 Assassins of Kings’te zenginleştirilmiş RPG oyun türünde en üst seviyede yer almayı başarmıştır.

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme

The Witcher 2 Assassins of Kings Rivialı Geralt karakterimiz simyacı ve büyü konusunda oldukça etkin bir karakterdir. Kimileri Beyaz Kurt olarak kimileri ise Rivialı Geralt olarak bilinmekte olan yaşayan bir efsanedir. Oyunun ana hikayesi içerisinde Rivialı Geralt’ın flashback yaşayarak oyunun hikayesi ve oynayış mekanikleri hakkında detaylı bir bilgilendirme içerisinde bulunmaktadır. Örnek verecek olursak ilk bölümde karşılaştığımız ejderhanın ateşinden nasıl korunmamız gerektiğini başlarda bize verilen bilgilerden hatırlamamız gerekiyor. Kendimize ait büyü güçlerimizin olduğunu bilmelisiniz ve ilerledikçe bu büyüleri geliştirebiliyorsunuz. Mesela düşmandan gelen interaktif saldırıları koruyabilmek adına Quen koruyucu büyüsünü kullanmaktasınız. Aynı zamanda büyü yeteneklerini geliştirebilirsiniz.

The Witcher 2 Assassins of Kings Yetenekleri

Axii (Kandırma) Axii yeteneği düşmanlarını kandırarak konuşturma konusundaki becerinizdir.

Igni (Alev) Igni yeteneği düşmanlarınıza alev püskürtme sağlayan özel bir büyüdür.

Yrden (Alan) Yrden düşmana direk olarak belirli bir alan içerisinde saldırmasını engelleyen büyüdür.

Quen (Kalkan) Quen yeteneği kullandığında belirli bir süre kalkan görevi görmektedir.

Geliştirici ekip CD Projekt’ten değişkenli karakter metası oluşturmaktadır. The Witcher 2 Assassins of Kings Rivialı Geralt’ın yakın dövüş becerisi oldukça yüksek aynı zamanda çevikliği ile isabetli bomba ve zekası sayesinde kritik vuruşlar yapabilmektedir. The Witcher 2 Assassins of Kings dövüş mekanikleri oldukça kapsamlı bir şekilde bizlere gerçekçi oyun deneyimini sunmaktadır. Oynayış içerisinde meditasyon durumunuzda mevcut gerektiğinde görevler için gerektiğinde ise kendinize iksir hazırlamak için uygun bir durumda bu özelliğinizi kullanmaktasınız. The Witcher 2 Assassins of Kings Geralt’ın sevgilisi olan Triss Merigold oldukça oyun içerisinde yer verilerek CD Projekt’in açık sahnelerde de başarılı bir iş çıkarttıklarını görebilmektesiniz.

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme

The Witcher 2 Assassins of Kings’te modelleme alt yapısı oldukça kuvvetli ve sinematik oyun hikayesinde Türkçe alt yazı sayesinde tüm hikaye doğru bir şekilde anlayarak oyun keyfinizi üst seviyede yaşamanıza olanak sağlamaktadır. The Witcher 2 Assassins of Kings’te çevresel ses ve manzara bakımından oldukça güçlü bir oyun motoruna sahiptir. En ufak ayrıntıya kadar düşünülerek geliştirilmiş bir içeriğe sahiptir.

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme

The Witcher 2 Assassins of Kings Rivialı Geralt’ın çantasında tüm eşyalarınızı saklayabilecek ve ulaşabileceksiniz tabi ki bir envanter ağırlı da mevcut. Rakiplerinizi alt etmek adına yakın dövüş ve büyü eşyalarınız dışında bomba ve tuzaklar içinde çantanızdaki bölmeyi kullanabilirsiniz. Tabi ki Meditasyon yaparak bunları üretmeniz gerekmektedir. İksir, bomba gibi tüm üretimleri açık dünyada yer alan bitkileri toplayarak elde edeceksiniz.

The Witcher 2 Assassins of Kings vereceğiniz tüm kararlar oyun sonuna kadar yapay zeka tarafından yönlendirilmektedir. Verdiğiniz kararlar doğrultusunda oyun hikayesine yön vererek düşman ve dost edinmektesiniz. Kısaca toplayacaksak The Witcher 2 Assassins of Kings harika bir senaryo, grafik ve atmosferin üst düzey olması, içerik bakımından politika, cinsellik, çıplaklık ve gerçekçi aktarılması hikaye oyun severlerin gözdesi olacağına eminiz.

The Witcher 2 Assassins of Kings Görevleri

Ana görevleri yaparak 24 saat içerisinde oyunu bitirmeniz mümkündür. Fakat Onay Verildi olarak tavsiyemiz yan görevleri de yapmanızdır. Yan görevler sayesinde fazladan puan ve yeni silah, kıyafetlere sahip olarak daha kolay ve geniş bir oyun deneyimine sahip olursunuz yan görevler ile toplam 27 saat içerisinde bitirim sağlayabilirsiniz. Açık dünyanın keyfini sonuna kadar çıkartabileceksiniz.

The Witcher 2 Assassins of Kings İnceleme

The Witcher 2 Assassins of Kings görev içerisinde elfler, insanlar ve cüceler ile sırt sırta vereceğiniz savaşlar olacak. İşin en güzel tarafı ise bazı ırklarda kendi aralarında bölünmüş durumda tıpkı bizim yaşantımızdaki gibidir. The Witcher 2 Assassins of Kings tek kelime ile kesinlikle oynanması gereken oyunlar içerisinde en üst sıralarda yer alacak bir zenginliğe sahiptir.

The Witcher 2 Assassins of Kings Sistem Gereksinimleri

The Witcher 2 Assassins of Kings Sistem Gereksinimleri

 

Onay Verildi olarak sizler için The Witcher 2 Assassins of Kings Sistem Gereksinimleri hazırlanan içeriğimizi inceleyebilirsiniz aynı zamanda The Witcher 2 Assassins of Kings Wikipedia adresinden oyunun detaylara bakabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Witcher 2 Assassins of Kings Sistem Gereksinimleri

The Witcher 2 Assassins of Kings Sistem Gereksinimleri

The Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

The Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri