içinde

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro Wireless

Onay Verildi olarak SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi ile tüm oyun severlere tarafsız ve doğru bilgilendirek içeriğimizi hazırladık.

SteelSeries oyuncu ekipmanları üreticisi olarak tüm oyun severlerin beğenisini uzun zamandır başarılı bir şekilde sürdürmektedir. SteelSeries Arctis Pro Wireless adından da anlaşıldığı kablosuz oyuncu kulaklığıdır.

İçindekiler

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

Bildiğiniz gibi Arctis ailesine ait oval ve narin bir tasarıma sahiptir. Arctis Pro ailenin en büyük bireyi arasındadır. Tüm platformlarda kullanım sayesinde konforlu ve güçlü bir oyuncu kulaklığı olarak karşımıza gelmektedir. Kutu içeriğinde Arctis Pro Wireless kulaklığı, transmitter, USB ve ses kablo aparatı, optik ses kablosu, mobil kullanım için ses ve şarj aparatı, mikrofon süngerleri ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

Arctis Pro Wireless Tasarım

SteelSeries oyuncu ekipmanlarında üstün bir başarı sergileyerek tasarım açısından da şık ve net bir stil ile ilerlemektedir. Artis Pro tamamen mat ve siyah bir yapı ile beraberinde esnek kafa bandı ile kullanım konforu bakımından üst segment oyucu kulaklığı arasında yer almaktadır.

Başarılı bir kafa bandı yapısına sahiptir. Kulaklığı iki yan tarafa açtığınızda bile herhangi bir deforme kesinlikle yaşanmamaktadır. Fakat kafa bandı içerisindeki yastık biraz yetersiz geldi bize çünkü uzun saatler süren oynayışlarda metal köprüyü hissetme durumunuzdan kaynaklı biraz rahatsızlık duyabilirsiniz. Tabi ki bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Onay Verildi olarak hangi marka olursa olsun alacağınız oyuncu kulaklıklarını yerinde test ederek daha sağlıklı bir kara vermiş olacağınızı söyleyebiliriz. Bandın altında ayarlanabilir bir cırt cırt yer almaktadır.

Yumuşak ve hafif bir yapıya sahip olması uzun süreli oyunlarda herhangi bir olumsuz duruma kesinlikle yol açmamaktadır aynı zamanda kulaklık yastıkları döndürülebilir yapısı ile konfor bakımından artı bir değer kazanmaktadır.

Arctis Pro kulaklık kapak üzerinde RGB aydınlatma bulunmamaktadır. Kapak rahat bir şekilde yerinden sökülerek bataryanın yer aldığı bölmeye ulaşmak pratik bir şekilde konumlandırılmış. SteelSeries firması batarya seçeneği olarak Lityum-iyon pil kullanmaktadır. Bataryaların tam kapasiteli hali ile 10 saat süre boyunca kesintisiz oyun keyfini sizlere yaşatmaktadır. Aynı zamanda daha uzun süreli kullanım sağlamak adına kutu içerisinde yer alan ikinci batarya sayesinde 20 saatlik bir oyun deneyimine ulaşabilirsiniz. Bataryasını şarj etmek çok kolay ister kulaklık üzerinden şarj edin istersenizde transmitter içine yerleştirerek şarj etme işlemini yapabilirsiniz.

SteelSeries Arctis Pro Wireless oyuncu kulaklığının mikrofon ergonomisine bakıldığında kulaklık üzerinde kendine ait bir bölmeye sahiptir. Bulunduğu hazneden çekerek aktifleştirilebilir ve yön ayarlanabilir. Kullanım bittikten sonrada iterek gizleyebilirsiniz. Arctis Pro Wireless oyuncu kulaklığında Açma / Kapama, Bluetooth ve mikrofon tuşu olarak üç adet tuş bulunmaktadır. Mikrofonu kapattığınızda üzerinde yanan kırmızı LED göstergesinde belirtilmiş.

SteelSeries Arctis Pro Wireless Transmitter

Yeni nesil teknoloji içerisinde yer alan Arctis Pro Wireless transmitter vericisi siyah bir yapıya sahiptir. Kulaklık ve bilgisayar arasındaki tüm bağlantıyı transmitter  vericisi ile yönetebilme imkanı sunulmaktadır. OLED panel ekranına sahip olması yaptığınız işlemi kolaylaştırarak üzerinde bulunan ses açma kapama tekerleği ile konfor üst segmente taşınmış. Aynı zamanda Arctis Pro Wireless oyuncu kulaklığınızın batarya ve bağlantı bilgisine detaylıca görüntülemeniz mümkün. Transmitter 12 metrelik bir çekim mesafesi sayesinde rahat bir kullanım ve 2.4G bağlantı üzerinden kesintisiz ses deneyimi sağlamaktadır.

SteelSeries Arctis Pro Wireless Transmitter

SteelSeries Arctis Pro Wireless Performans

Kalite

Arctis Pro Wireless oyuncu kulaklığında kaliteli, ergonomik ve şık bir tasarım bizi karşılamaktaydı. Performans tarafına bakıldığında ise ses kalitesi muazzam derecede aktarılmaktadır. Rakibinize karşı üstün bir şekilde oyun oynamanız adına ses kasma deneyimini profesyonel bir şekilde aktarmaktadır. Atmosfer seslerinin gerçekçi yansıması sayesinde hikaye oyunlarınıda kusursuz bir şekilde odaklanarak oynayabilirsiniz. Arctis Pro Wireless ses yalıtımı konusunda yeterli bir deneyim sağlamaktadır. Detaylarına bakacak olursak Arctis Pro Wireless 400mm’lik Neodimyum sürücü teknolojisi ile donatılmıştır. Sürücülerin 10Hz ile 40,000Hz frekans barındırmaktadır. Hassasiyet 102dbsPL ile beraberinde 32ohm empedans sunmaktadır. Tabi ki Hi-Res teknolojisi kullanılması ciddi bir avantaj olarak kullanıcılarına sağlanmıştır.

SteelSeries Rival 600 Oyuncu Faresi İncelemesi

Mikrofon

Arctis Pro Wireless mikrofon kullanımında Arctis ailesine yakışır çift kanal hazneli gürültü engelleyen bir mikrofona sahiptir. Frekans değeri 100Hz ile 10,000Hz aralığındadır. Hassasiyet -38dBV/Pa ve mikrofon empedans değeri ise 2200ohm ’dir.

Arctis Pro oyuncu kulaklığı Türkiye pazarında dolar kuruna göre 1800₺ ile 2000₺ arasında satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda SteelSeries Arctis Pro GameDAC İncelemesi içeriğimizi okuyarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Dilerseniz de SteelSeries Türkiye sitesinde bulunan Steel Series Pro sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İnceleme

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İncelemesi