içinde

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro GameDAC

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İncelemesi SteelSeries Arctis oyuncu kulaklığı meraklıları adına detaylı bir inceleme gerçekleştirdik.

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İncelemesi

Bir önceki yazımızda oyun severlere SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesini sizlerle paylaşmıştık. Bu oyuncu kulaklığı incelememizde benzer özellikler barındıran Arctis Pro GameDAC modelini hakkında detaylı bir içerik hazırladık.

SteelSeries Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığı tabi ki tasarımsal olarak ailenin oldukça ilk ve konforlu yapısına sahiptir. Oyuncu kulaklığının en fazla dikkat çeken özelliği ise GameDAC olmasıdır.

GameDAC Nedir?

Kulaklık ile bilgisayar arasında bağlantı görevini üstlenen dijital analog dönüştürücüye GameDAC denir. GameDAC ’in görevi ise film, müzik ve en önemlisi oyunlarda daha net yüksek ses kalitesini kullanıcıya sunmasıdır. SteelSeries tarafından “Dünyada ilk kez GameDac oyuncu kulaklığı tarafından kullanılmıştır.

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İnceleme

SteelSeries Arctis Pro GameDAC Tasarım

Arctis Pro serisinin tasarım olarak aynısı olan SteelSeries Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığına artı olarak kapaklara RGB aydınlatma eklenmiştir. Bu şekilde tasarım konusunda daha iddialı bir model oyun severler için üretilmiştir. Aynı zamanda SteelSeries Arctis Pro Wireless oyuncu kulaklığında söylediğimiz kafa bandındaki yastık sorunu burada çözülmüş bir şekilde karşımıza gelmektedir. Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığı oldukça esnek ve bir o kadarda dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kullanılan renk ve malzeme zaten Arctis Pro serisi ile aynıdır. Kulak yapısını iyi bir şekilde kavrayan ve yalıtım konusunda başarılı olan SteelSeries Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığı dışa ses verme konusunda kusursuz bir yapıya sahiptir.

SteelSeries Arctis Pro GameDAC İnceleme

Kulaklığımızın üzerindeki mikrofon çift kanal ses algılayıcısına sahiptir. Karşı tarafa kusursuz bir ses iletimi gerçekleştirmektedir. Mikrofon kısmı gizlenebilir yapıya sahiptir. Kullanacağınız zaman mevcut bölgeden çekerek istediğiniz şekilde konumlandırabilir istediğiniz zamanda direk yerine iterek kulaklığı gizleyebilirsiniz. Mikrofonu kapalı konumda iken mikrofon ucundaki gösterge kırmızı yanmaktadır. Aynı zamanda kulaklığın üzerinde yer alana kontrolcü sayesinde ses açma / kapama işlevini kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Cilalanmış çekil ve alüminyum alaşımlı yapı dayanıklılık ve konfor bakımından üst segment bir oyuncu kulaklığı sunmaktadır.

GameDAC mat ve siyah bir tasarıma sahiptir. İşlemlerinizi dokunmatik değil manuel olarak gerçekleştirmektesiniz. Oyuncu kulaklığının en önemli özelliklerinde biride ekran üzerinde oynadığınız oyunlarda öldürdüğünüz düşmanların toplam değerlerini göstermektedir.

SteelSeries Arctis Pro GameDAC Performans

Oyuncu kulaklığı incelemesi içerisinde en fazla merak edilen konu performanstır. SteelSeries Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığının performansı kusursuz bir şekildedir. Kullanılan teknolojiler sayesinde en iyi ses deneyimi sunmak için geliştirilmiştir. GameDAC içerisinde yer alan ESS Saber 9018 ses yonga çipi sayesinde dinamik ses kontrolü sağlanmaktadır. Kulaklık 121Db dinamik kavrama aralığı -115 Db ses deneyimi sunmaktadır. Tam olarak şu demek oluyor bilgisayarınızdan gelen sesler ESS Saber 9018 çipi ile işlenerek daha yüksek net ses ile kullanıcıya aktarılmaktadır.

Steelseries ESS Chipset

True HD teknolojisi ile GameDAC teknoloji birleşerek DTS X v2.0 desteğini SteelSeries güvencesindedir. Bu şekilde surround sesler oyun içerisinde atmosfer veya savaş oyunlarında en ince ses efektini duyma konusunda bize doğru sesi vermektedir.

SteelSeries Hi-Res Audio sayesinde yüksek seviyede net ses teknolojisi sunmaktadır. Sürücü tarafına bakıldığında 40mm Neodimyum barındırmaktadır. 10Hz ile 40000Hz arasındaki frekans değeri ve sürücülerin hassasiyet durumu 102Db 32ohm empedans frekansına erişmektedir. Mikrofon detaylarına baktığımızda 100Hz ile 10000Hz arasındaki frekans değerleri ile 2200ohm empedans üretmektedir.

SteelSeries Rival 3 Oyuncu Faresi İncelemesi

SteelSeries tarafından geliştirilen Engine 3 yazılımı içerisinden tüm özelleştirme ayarlarınızı uygulayabilirsiniz. SteelSeries oyuncu ekipmanlarına oldukça değer vererek yüksek teknoloji ürünler üretmektedir. Bütçesi olan oyun severlere kesinlikle önerebileceğimiz bir kulaklık olan Arctis Pro GameDAC oyuncu kulaklığını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi oyuncu ekipmanlarını direk olarak canlı bir şekilde tecrübe ederseniz daha sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.

Kutu İçeriği

Kutu içeriğine bakıldığında GameDAC optik ses kablosu, USB kablo ve kulaklık kablosu ile beraberinde 3.5mm jack dönüştürücüsü, mikrofon süngeri ve kullanım belgeleri kutu içeriğimizde yer almaktadır.

Arctis Pro GameDAC

Arctis Pro GameDAC İncelemesinde sizlere detaylı bir içerik hazırlayarak aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

Aziz Sancar Kimdir Hayatı ve Biyografisi

Aziz Sancar Kimdir? Hayatı ve Biyografisi