içinde

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı

SteelSeries Arctis ailesinin en gözde ürünü olan SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi tüm detayları ile sizlere aktaracak bir içerik hazırladık.

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Oyuncular son dönemlerde oldukça fazla çeşitlilikle oyuncu kulaklığı modelleri ile karşılaşmaktadır. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraberinde kulaklık markaları yeni teknolojiler ile geliştirdikleri oyuncu kulaklıklarını piyasaya sürdürmekle kalmayıp ciddi bir rekabet ortamı yaratılmaktadır. Onay Verildi olarak SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını yakından inceleyeceğiz.

SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını tasarım ve ses kalitesi bakımından tüm oyuncuların gereksinimlerini karşılayacak bir teknolojik yapı ile karşımıza gelmektedir. Özellikle 3m5mm jak girişi sayesinde tüm platformlarda kullanılabilme imkanı sunulması gerçekten başarılı bir deneyim sağlamaktadır. Hareketli menteşe yapısı oyuncu kulaklığında ki konforu arttırarak uzun süreli ve sağlıklı bir kullanım sağlamaktadır.

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

 

Arctis 5 Tasarım

Bazı oyuncular oyuncu kulaklığı denildiğinde gösteriş ve biraz heybetli bir görünüm istemektedir. SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını için bunu söylememiz zor. Sade ve oval hatlara sahip tasarımı ile şık bir oyuncu kulaklığıdır. Arctis 5 sade ve şık bir tasarıma sahip olmasının en büyük sebebi tüm platformlarda kullanım sağlanmasıdır. İster mobil cihazınızda dışarda oyun keyfini çıkartın isterseniz açık alanda yürüyüş, spor yaparken kulaklığınızı kullanın. SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığı siyah ve beyaz renk seçenekleri ile karşımıza gelmektedir. Gizlenebilen mikrofon yapısına sahiptir. Aynı zamanda kulaklık yanlarındaki RGB aydınlatma sayesinde tarzını yansıtabilme imkanı sağlanmıştır. Konfor ve performans bakımından ise SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını testimizden başarılı ile geçmiştir.

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Arctis 5 Ses Kalitesi

Oyuncuların bir oyuncu kulaklığı incelemesinde en fazla dikkat ettikleri konu ses kalitesidir. Arctis 5 oyuncu kulaklığı yüksek kaliteli S1 hoparlör sürücüleri tarafından donatılmıştır. Neodim sürücüleri 40mm olup kulaklık frekans tepkisi 20Hz ile 22000Hz arasında ve kulaklık hassasiyeti 98db olarak ölçülmüştür ve 7.1 Surround teknolojisine sahiptir. Sanal çevresel ses deneyimi konusunda ise yeterince tatmin ettiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda USB ChatMix tuşu sayesinde oyuna ara vermeden ses kontrolünü gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz.

Yüksek ses kalitesi sayesinde SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını Onay Verildi olarak FPS oyunları içerisinde COD:Warzone, CS:GO, Valorant, PUBG oyunlarında deneyim sağlayarak atmosfer ve rakip oyuncunun ayak sesine odaklı bir inceleme gerçekleştirerek Arctis 5 kusursuz ses kasma deneyimine sahip olabilirsiniz. Fakat uzun saatli bir oyun deneyimi içerisinde kulak yapısına göre rahatlık değişkenlik gösterebilir.

Arctis 5 Mikrofon

Oyuncu kulaklığı içerisinde ne önemli bileşen mikrofondur ve SteelSeries bu konuda çok titiz bir iş çıkartmaktadir. Kullanıcılarına uzun süreli oyun keyfi konusunda başarılı iş çıkartmak adına CleatCast teknolojisi kullanarak çift yönlü mikrofon kontrolcüsü ile algılanan ses ve iletilen ses deneyimini profesyonel bir biçimde karşı tarafa aktarmaktadır. SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığında çevresel gürültü yerine direk olarak kullanıcıya odaklanan bir mikrofona sahip olacaksınız.

SteelSeries Arctis 5 Mikrofon

SteelSeries Engine 3

SteelSeries tarafından geliştirilen Engine 3 yazılımı sayesinde SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığını ve tüm SteelSeries bileşenlerini kontrol edebileceğiniz yazılıma hakimsiniz. İsterseniz 16.8 milyon özelleştirilebilir RGB aydınlatma isterseniz de sanal sürücü kontrolünü özelleştirebilme imkanı sunulmaktadır.

SteelSeries Arctis 5 oyuncu kulaklığı Türkiye pazarındaki satış fiyatı dolar kuruna göre 800₺ ile 950₺ arasında satışı yapılmaktadır. SteelSeries Arctis 3 Kulaklık İncelemesi sayfamızı ziyaret ederek SteelSeries Arctis 5 ile arasındaki farklılıklara göz gezdirebilirsiniz.

SteelSeries Arctis 3 Kulaklık İncelemesi

Dilerseniz SteelSeries Türkiye resmi internet sitesinde yer alan SteelSeries Arctis 5 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SteelSeries Arctis 3 Kulaklık İncelemesi

SteelSeries Arctis 3 Kulaklık İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi