içinde

SteelSeries APEX Pro Klavye İncelemesi

SteelSeries APEX Pro Klavye

SteelSeries APEX Pro Klavye İncelemesi profesyonel mekanik oyuncu klavyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. APEX Pro mekanik klavyenin en büyük özelliği her tuş için ayrı bir hassaslık seviyesi ayarlanabiliyor olmasıdır.

SteelSeries üst segment olarak adlandırdığı SteelSeries APEX Pro mekanik klavyesi tam anlamıyla kusursuz bir oyun deneyimi sunmaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen SteelSeries APEX Pro oyuncular tarafından fazlasıyla beğeni kazanmıştır.

SteelSeries APEX Pro Klavye İnceleme

SteelSeries APEX Pro Mekanik Klavye Özellikleri

SteelSeries APEX Pro klavyesinde 5000 sınıfı direk olarak uçakların gövdesinde kullanılmakta olan alüminyumdan üretilmiştir. Oyuncu için en iyi şekilde optimizasyon sağlanmış manyetik bilek desteği bulunmaktadır. Kullanılan teknolojiden kaynaklı mekanik hassasiyet her tuş için özel olarak ayarlanabilmektedir. Salise farkı kazanabilmek adına W,A,S,D tuşlarını ister daha hızlı bir hale getirin isterseniz de hassasiyete dayalı bir optimizasyon yapın tüm ayarlar tamamen sizin kontrolünüzde gerçekleştirebileceğiniz harika bir mekanik oyuncu klavyesi olan SteelSeries APEX Pro içerik üretirken derin basılabilme optimizasyonunu gerçekleştirirseniz daha güvenli ve hatasız bir içerik oluşturmuş olursunuz. OLED akıllı ekran sayesinde hem oyunlarda hem de birçok programda bildirim olarak size asistan görevi sağlamaktadır. SteelSeries APEX Pro klavyesi üzerinde USB port kullanımı yapabilmektesiniz ve 3 yönlü kanal sayesinde kablonuzu masanıza göre şekillendirebilirsiniz. SteelSeries APEX Pro klavye sınıfındaki tüm mekanik klavyeleri gerisinde bırakacak bir teknoloji iler karşımıza gelmektedir. Aynı zamanda makro ayarlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Özelleştirilebilir RGB aydınlatmalar sayesinde eşsiz renklerin deneyimi içinde kaybolun.

SteelSeries APEX Pro Mekanik Klavye Teknik Özellikleri

SteelSeries APEX Pro klavyenin mekanik anahtarlar olan OmniPoint anahtar teknolojisi kullanılmaktadır. SteelSeries APEX Pro mekanik klavyenin en büyük özelliği OmniPoint anahtarların her bir tuşun ayarlanabilir olmasıdır. Manyetik sensör kontrolünde çalışmaktadır. SteelSeries firmasının iddiasına göre “SteelSeries APEX Pro En Hızlı Mekanik Klavyesi” olarak sektördeki yerini almıştır. Tuş basım ömrü 100 milyon tıklama seçeneği sunmaktadır. Uygulanan güç konusunda ise 45cN ‘dir. Harekete geçme 0.4mm ile 3.6mm yanıt süresine bakıldığında ise 0.07ms ‘dir. SteelSeries APEX Pro klavyenin ağırlığı 2.14lbs uzunluk 40,3mm genişlik 436,7mm derinlik 139,2mm durumuna sahiptir. SteelSeries APEX Pro ve SteelSeries ailesini Engine 3 yazılımı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Omnipoint Anahtarlar
 OmniPoint anahtarlar siyah ile belirtildi

OmniPoint Anahtarlar ve Mekanik Anahtarların Farkı Nedir

OmniPoint Anahtarlar

OmniPoint Anahtar

Tepkime süreleri 0.07ms , harekete geçme noktası 0.4mm , dayanıklılık performansı 100 milyon tıklama ömrüne sahiptir.

Cherry MX Anahtarlar

 

Cherry Mx Red Swich

Tepkime süreleri 5.0ms , harekete geçme noktası 1.2mm , dayanıklılık performansı 50 milyon tıklama ömrüne sahiptir.

Standart Anahtarlar

Standart Mekanik Anahtarlar

Tepkime süreleri 6.0ms , harekete geçme noktası 2.0mm , dayanıklılık performansı 50 milyon tıklama ömrüne sahiptir.

Sizinde gördüğünüz gibi düşük değerli olan mekanik anahtar teknolojisi OmniPoint anahtarlardır. Hız ve tepkime konusunda kusursuz performans vermektedir. SteelSeries
tarafından verilen bilgiye göre bilinen mekanik klavyelere göre SteelSeries APEX Pro klavyenin OmniPoint anahtarlar sayesinde  “8X Tepkime, 5X Harekete Geçme, 2X Sağlam” olduğunu söylemektedirler.

SteelSeries APEX PRO ve SteelSeries APEX 7 Farkları Nelerdir

SteelSeries firması APEX klavye serisi içerisinde APEX PRO ve APEX 7 arasındaki en büyük fark kullanılan mekanik anahtar teknolojisidir. SteelSeries APEX Pro için şuan için “Dünyanın En Güçlü ve En Hızlı Mekanik Klavyesi” olarak oyuncuların beğenisini kazanmıştır. Yenilikçi bir mekanik klavye teknolojisi ile OmniPoint anahtar kullanımı sağlanmıştır. SteelSeries APEX 7 mekanik klavyesinde ise SteelSeries QX2 mekanik anahtar teknolojisi yer almaktadır. Detaylı bilgi için SteelSeries APEX 7 Mekanik Klavye İncelemesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz SteelSeries Türkiye resmi internet sitesinden SteelSeries APEX Pro sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SteelSeries APEX 7 Mekanik Klavye İncelemesi

SteelSeries Rival 3 Oyuncu Faresi İncelemesi

SteelSeries Rival 3 Oyuncu Faresi İncelemesi