içinde

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ertelendi

PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 için büyük bir kara aldı. Amerika’da devam etmekte olan George Floyd protestoları sebebi ile 4 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliğini iptal ettiğini ve yeni tarih hakkındada herhangi bir bilgi verilmediğini söyleyebiliriz. Sony duyarlılığı konusunda oldukça haklı direk olarak Sony tarafından şu sözler dile getirildi “Dünya çapındaki oyuncuların PlayStation 5 oyunlarını görmek için heyacanlı olduklarını anlasak da şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz.” dedi. Sony. “Şimdilik geri çekilmek ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.” Devamında eklemesini de getirdi.

Android 11 Tanıtım Tarihi Ertelendi

 

Sony, ciddi bir şekilde George Floyd’un Minnesota’daki ölümüne verdiği tepkiyi direk olarak paylaşmıştır. Playstation 5 tanıtımının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olayların düzelmesinin ve bir sonuca varılmasının ardından genel bir açıklama yapacaklarını düşünmekteyiz.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şehirlerde yaygın polis protestoları meydana gelmekte ve birçok markada bu konu hakkında özgür düşüncelerini dile getirmektedir. Bu durumu paylaşan ilk şirket Sony olmuştur. Ayaklanmaların nedeni direk olarak George Floyd’un Minnesota’daki ölümünden bugüne kadar gün geçtikçe büyüyerek gelişmektedir. Aynı zamanda bu ırkçılığa karşı protestolar dünya geneline yayılarak süreç devam etmektedir.

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ertelendi

Sony’nin almış olduğu karar doğrultusunda, EA Games içerisinde bir hareketlenmeye neden oldu. EA Games tarafından Madden NFL 21 etkinliğini erteleme getirildi. Sony şirketinin sosyal medya paylaşımlarında “ırkçılığı kınadıklarına dair ifadeler yer almaktadır.”

Aynı zamanda Google’ın Android 11 Tanıtımı Ertelendi yazımızı inceleyerek Google açıklamasına ulaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android 11 Tanıtım Ertelendi

Android 11 Tanıtım Tarihi Ertelendi

Albert Einstein Kimdir

Albert Einstein Kimdir