içinde

PlayStation 5 Resmi Tanıtım Tarihi Açıklandı

PlayStation 5

Sony PlayStation 5 resmi tanıtım tarihi açıklandı. Uzun zamandır beklediğimiz yeni nesil konsol PlayStation 5 milyonlarca oyuncunun beklediği detayları paylaştı.

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ne Zaman?

Aylardır PlayStation 5 hakkında çeşitli sızdırmalar birçok kaynakta geziniyordu. Japon teknoloji firması Sony milyonlarca insanın beklediği lansman tarihini açıkladı. Sızdırılan bilgilerin doğru olmadığını ve gerçek tarihin Sony tarafından yapılan açıklama sonucunda kesinleşti.

Fakat Onay Verildi olarak araştırmalarımız sonucunda PlayStation 5’in bütün detayları bu lansman içerisinde vermeyebilirler. Sebebi ise Sony, rakibi olan Microsoft’un teknolojik hamlelerini izleyerek analiz ve raporlama yapmaktadırlar. Sony firmasının PlayStation resmi Twitter ve Instagram paylaşımlarında görüldüğü gibi tarih ve saat kesinleşti.

PlayStation Türkiye Twitter

PlayStation Türkiye Instagram

 

PlayStation, resmi Twitter ve Instagram hesaplarından yaptıkları duyuru sonrasında 4 Haziran 2020 etkinliğini dört gözle bekleyerek en güncel haberleri sizler ile paylaşacağız. PlayStation 5 lansmanı Sony’nin CEO’su Jim Ryan tarafından yönetilecek ve en az 1 saatlik bir sunum ile beraberinde PlayStation 5 oyunlarına yer verileceğini belirtildi.

Sony’nin CEO’su Jim Ryan PlayStation 5 lansmanı hakkındaki kendine ait olan sözler şu şekilde “PlayStation 5 için geliştirilen oyunlar, dünya çapındaki girişimci ve başarılı stüdyolardan gelmektedir. Bu sektördeki en iyi markaları temsil etmektedir.” devamında ise “Hem büyük olan oyun stüdyoları hem de küçük olan stüdyoları, PlayStation 5’in donanımsal potansiyelini ortaya çıkaracak olan oyunlar geliştirmek konusunda zorlandılar. Bu etkinlik bir saatten fazla sürecek ve bu heyecanı, ilk kez, hep birlikte deneyimleyeceğiz.” sözlerini tüm PlayStation severlere iletti.

18 Mar 2020 ise PlayStation 5 resmi  Youtube sayfasındaki açıklamalarıda oldukça etkili bir şekilde dile getirdil. Daha detaylı bir şekilde incelemek isterseniz PlayStation 5 Özellikleri Açıklandı içeriğimizi ve PlayStation 5 Sızdırılan Oyunlar inceleyebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

A Plague Tale Innocence Sistem Gereksinimleri

A Plague Tale Innocence Sistem Gereksinimleri