in

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders İnceleme

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders Analiz ve İnceleme içeriğimde sizlere oyun hakkındaki bilgileri detaylı bir şekildi aktarmaya özen göstereceğim. Outriders Square Enix şirketinin yayınladığı ve FPS dünyasında oyunculara kendini beğendiren People Can Fly’ın geliştirdiği ve bu şirketlerin profesyonelliklerini içinde barındırdığı bir RPG oyunudur. Bunun yanında oyunlarını sadece bir bilgisayar oyunu olarak değil aynı zamanda Playstation ve Xbox’ın piyasadaki gelişmiş konsollarında da oynanabiliyor. 11 Şubat 2020 tarihinde görkemli bir Trailer ile bütün oyun severleri heyecanlandırmıştır gelin birlikte o görkemli videoyu tekrar izleyelim.

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders Hikaye ve İnceleme

Outriders’ın hikayesi Dünya yok oluş evresine giriyor ve insanoğlu kolonileşmek için mücadelelerini konu alıyor. Gezegenimiz yok olduğunda insanoğlunun bir kısmı 2 ayrı uzay mekiği ile birlikte ucu bucağı belli olmayan samanyolunda ilerlemeye başlıyor. Uzay gemilerinden biri yolculuk esnasında patlamaya uğruyor ve geriye bir mekik kalıyor. Böylece son kalan mekikteki insanlar bir gezegene iniş yapıyorlar bu bölgede keşif için öncü birlikleri yani Outriderları gönderiliyor.

Öncü birlikleri keşfe çıktığında bulundukları gezegenin Dünya’ya benzediğini fark ediyorlar fakat gelişen olaylar neticesinde gezegen içerisinde oluşan enerji dalgaları insanları yok ediyordu ama bazı insanlarda da tanrısal güçlere sebep oluyordu. En önemlisi oyun içerisindeki ana karakterimizin de bu güçten mahrum kalmadığını bilmenizi isterim. Bu güçteki insanlara “Altered” adı ile hitap edilmektedir.

Outriders Analiz ve İnceleme
Outriders Analiz ve İnceleme

Dalgalar fırtına gibi ilerlemeye devam ediyor bütün Outrider ekibi ölüyor. Bütün ısrar ve çabalara rağmen birliğin komutanı ikna olmuyor ve insanlar bu bölgeye inmeye devam ediyorlar. Ana karakterimiz komutanı fırtınaya maruz kalmadan öldürüyor ve bir nebzede olsa bunlara bu kötülüğü yapan insandan hesap soruyor ama o sırada dalga fırtınasından oluşan patlamada ana karakterimiz ağır hasar alıyor ona yakın olan ekibin bir elemanı bölgeden ayrılmadan önce ana karakterimizi “Cyro” adlı bir tüpün içine koyuyor.

Tüpün içerisindeki karakterimiz 31 yıl sonra gözlerini farklı bir dünyaya açıyor. Karakterimizle birlikte bazı önemli isimlerde hayatta kalmayı başarmış. Bölgedeki dengeyi bizim gibi Alteredler sağlamaktaydı sonuç olarak bizde bu birliğe katılıyoruz. Hikaye kısmının bu bölümde son veriyorum çünkü oyun içerisinden spoiler niteliğindeki bilgileri sizlere vererek heyecanı azaltmak istemiyorum.

Outriders Karakter
Outriders Karakter

Karakter Özelleştirme

Oyuna başladığınızda ana karakterinizin fiziksel özelliklerini oluştururken özelleştirme bölümümüz bazı oyunlardan farklı yine de her oyunda olduğu gibi yüz ve saç kısmını değiştirebiliyoruz. Fakat gövde bölümüyle ilgili bir değişiklik yaşatamıyoruz lakin bunun haricinde karakterimize ait yara eklentisi vardır.

World Tier Özelliği

Oyunda ilerleme sağlarken oyunun özelliklerini etkileyen bir sistem olan World Tier başlangıç aşamasında varsayılan olarak gelmektedir. Bu sistem oyunda ilerleme sağladıkça zorluk seviyesi de artmaya devam etmektedir. World Tier üzerinde yaratıklarla olan çatışmalarınız daha çetin hale gelmektedir. Bu nedenle eğer hoşunuza giderse ayarlar kısmında zaten varsayılan olarak gelir yalnız ilerlemeler konusunda sorunlar yaşıyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz.

Outriders Analiz ve İnceleme

RPG Elementleri ve Ekipman Çeşitlilikleri

Outriders incelemesinin en beğendiğim kısmına geldik. Oyun içerisinde RPG elementleri detaylı bir şekilde oyunda göz önüne alınmış. İlk olarak bildirmek istediğim durum dört ana sınıf bulunmaktadır; Technomancer, Pyromancer, Trickster, Devastator olarak adlandırılırlar.

Techomancer destek rolündedir hasar bazlı değil yardımcı özelliğinde kullanılır. Pyromancer orta mesafe için şahane bir karakterdir boss savaşlarında etraftaki küçük birlikleri ateş püskürtme özelliğiyle yok eder. Ancak hasar bakımında yeterli olsa bile verim bakımından yetersizdir.
Trikster çok kırılgan bir karakterdir fakat hasar kısmına geldiğimizde eğer onu korursanız sizi taşıyabilecek kadar güçlüdür. Devastator ise takımın tamamlayıcı yani tank karakteridir. Her savaşta gerekli olan saldırıları üstünde tutacak bir savunucudur. Bununla birlikte kitle kontrol bakımından da güçlü bir karakterdir.

Bu karakterlerden seçiminizi yaptıktan sonra oyun içerisinde değişiklik yapamazsınız sadece yeni karakter oluşturabilirsiniz. Her karakter için yetenek ağacı bulunmaktadır ve bunun yanında etkin hale getirebileceğiniz pasif yetenekler bulunmaktadır. Karakterlerin kendilerine ait aktif yetenekleri bulunmaktadır ama bu yetenekleri kullanmak konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Yalnız oyun içerisinde 3 yetenek seçme hakkınız vardır. Hatta bu yetenekleri eşyalarınızla birleştirilebilir ve daha güçlü hale gelebilirsiniz.

Oyun üçüncü şahıs bir görünümüne sahiptir. Nitekim oyun içerisindeki vuruş hissiyatı değişiklikler yaşayabiliyor. Böylelikle Bosslar ile olan savaşınızla ufak düşmanlarla olan savaşlarınızdaki hissiyatlar farklılar gösteriyor. Büyük düşmanlara karşı silahlarınız haricinde yeteneklerinizi kullanmanızı tavsiye ederim çünkü bu şekilde bossların dengelerini bozabilirsiniz.

Açıkçası oyun içerisindeki yapay zekaların kullanımı üst düzey bir şekilde olduğunu göz ardı edemeyiz. Farklı oyunlarda düşmana sıktığınız zaman olduğu yerde savunma yapardı. Outriders içerisinde sizlere karşı hücum en iyi savunma diyerek saldırıya geçiyorlar.

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel I5-3470 / AMD FX-8350
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 750ti / AMD Radeon R9 270x
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 720p / 60fps

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel i7-7700K / AMD Ryzen 5 2600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070, 8 GB / Radeon RX Vega 56, 8 GB
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 1080p / 60fps

Outriders Steam sayfasından fiyat ve oyun görsellerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Outriders Oyun Konsolları üzerinden oynamak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. Son olarak İnceleme ve analiz yazımı beğendiyseniz Valheim Analiz ve İnceleme yazıma da göz atmanızı tavsiye derim.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valheim Analiz ve İnceleme

Valheim Analiz ve İnceleme

Hitman III İnceleme

Hitman III İnceleme