in

Jeff Kaplan Blizzard Firmasından 19 Yılın Ardından Ayrıldı

Jeff Kaplan Blizzard

Jeff Kaplan Blizzard Firmasından 19 Yılın Ardından Ayrıldı

Jeff Kaplan Blizzard firmasından 19 yılın ardından ayrıldı. Overwatch’a önemli ölçüde katkısı olan Kaplan’ın neden Blizzard’dan ayrıldığı bilinmiyor.

Jeff Kaplan Blizzard’dan Ayrıldı

Blizzard oyun firmasında 19 yıl boyunca oyun yönetmeni ve başkan yardımcısı olarak görev alan Jeff Kaplan, şirketten ayrıldığını duyurdu. Overwatch 2 projesi ise geliştirilmeye devam etmektedir. Jeff Kaplan, Blizzard’ın web sitesinde yaptığı bir açıklama sayesinde hayranlarına ve yıllar içerisinde beraber çalıştığı geliştiricilere teşekkür etti. Blizzard için çok önemli bir isim kaybı olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Jeff Kaplan Ayrılık Açıklaması

Kaplan’ın neden Blizzard’dan ayrıldığı hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil.

“Merhabalar, Overwatch topluluğu. 19 yılın ardından Blizzard Entertainment’tan ayrılıyorum. Böylesine tutkulu bir kitle için dünyalar ve kahramanlar yaratma fırsatına sahip olmak, gerçekten bir ömür boyu onurdur. Blizzard’da oyunlarımızı destekleyen herkese, oyun takımlarımıza ve oyuncularımıza derin şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda geliştirme sürecinde benimle beraber zaman harcayan harika oyun geliştiricilerine özel bir teşekkür etmek istiyorum.

En Önemlisi kesinlikle dünyayı göründüğü gibi kabul etmemelisiniz. Cesaretli olun ve her zaman sonuna kadar gidin. Umarım sizde aynısını yaparsınız.

GG
Jeffrey Kaplan“

Overwatch Nasıl Bir Oyun

Takım odaklı çok oyunculu FPS oyunudur. Takımınız ile beraber birbirinden farklı görevleri yerine getirmeye çalışıyor ve rekabetçi bir oyun tarzı ön planda yer almaktadır. Ayrıca şuanda 32 adet kahraman mevcuttur. Aynı zamanda kahramanlar kendi içlerinde 3 sınıfa ayrılıyor. Tabi ki tüm kahramanın kendine özgü yetenek ve güç durumu bulunmaktadır.

18 yıllık Blizzard çalışanı Aaron Keller Overwatch 2 oyun yönetmeni olarak atanmıştır. Keller LinkedIn profilinde lider seviye tasarımcı olarak adlandırıyor. Keller aslında Overwatch ekibinin kurucu üyesidir ve World of Warcraft’ın kurulmasında da büyük rol oynamıştır.

Keller’ın yaptığı açıklama ise;

“Overwatch 2 geliştirmeleri olumlu hızda devam etmektedir. Olağanüstü bir vizyon ile hareket ediyoruz.

Lansman’a hazırlıkları dahilinde bu yıl ve sonrasında planladığımız heyecan verici açıklamalar ile karşınızda olacağım. Aynı zamanda 2021 Şubat ayında ki yapılan açıklamaya göre Overwatch 2 ve Diablo 4’ün 2022’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini bildirmişti.

Blizzard Overwatch Karakterleri
Overwatch Karakterleri

Jeff Kaplan Blizzard Firmasından 19 Yılın Ardından Ayrıldı içeriğimi beğendiyseniz Call of Duty Warzone 100 Milyon Oyuncuya Ulaştı yazımı inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Blizzard firmasının tüm oyunlarına göz gezdirebilirsiniz.

What do you think?

Written by Uğur Can Oner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty Warzone 100 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Call of Duty Warzone 100 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Call of Duty Warzone DLSS teknolojisi getirildi

Call of Duty Warzone DLSS Teknolojisi Getirildi