içinde

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi oyunculara yönelik fiyat performans ürünü olarak beğeni kazanmış bir mekanik oyuncu klavyesidir.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

HyperX oyuncu ekipmanlarında alışık olduğumuz keskin ve gösterişli bir tasarıma sahip olan HyperX Alloy FPS mekanik klavyesi ince çerçeve yapısı ve sökülebilmekte olan kablosu ile taşınma rahatlığını üst seviyede hissedeceğiniz bir mekanik oyuncu klavyesidir. LED aydınlatma sayesinde HyperX Alloy FPS mekanik klavyesi 5 farklı ışık modülüne sahiptir. En önemli özelliği ise W, A, S, D VE 1, 2, 3, 4 değiştirilebilir olmasıdır. Kutu içerisinde gelen farklı renklerdeki ve parmaklarınızın kaymaması adına özel bir kaplama sayesinde uzun süreli oynayışlarda sağlıklı bir kullanım yaratmaktadır. Klavyemiz sağlam çelik bir kasa ile üretilmiştir. HyperX Alloy FPS mekanik klavyesinin ağırlığı 1 KG, uzunluğu ise 441 x 129 x 35 mm bağlantı kablosu 1.8 metredir.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi Kullanım Deneyimi

Tam bir mekanik oyuncu klavyesi olarak karşımıza gelmektedir. Son derece konforlu kullanım sağlamaktadır. Aynı zamanda HyperX Alloy FPS mekanik klavyesinin maalesef bilek desteği bulunmamaktadır. Kablo bağlantı girişini hemen yanında yer alan USB bağlantı yuvası ile akıllı telefonlarınızı şarj veya oyun bileşenlerinizi bağlayabileceğiniz port bulunmaktadır. Tabi ki Windows tuşunu kapatabileceğiniz özelliğe sahiptir. Kutu içerisinde gelen taşıma kılıfı ile daha sağlıklı bir taşınabilir mekanik oyuncu klavye statüsündedir. Bu mekanik oyuncu klavyemizde RGB mevcut değildir fakat ateş kırmızı rengi ile 5 fonksiyonel renk düzeyi yer almaktadır.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi Performans

Oyuncuların en fazla merak ettiği durum ise bir mekanik oyuncu klavyesinin performansıdır. HyperX Alloy FPS mekanik klavyesi üç farklı anahtar kullanımı ile karşımıza gelmektedir. Oyun modu dahilinde %100 yanlış tuş algılama önleyici teknolojisi ve aynı anda basılan tuşların doğru algılama konusunda profesyonel bir oyun deneyimi sunmaktadır.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

Cherry MX Red Anahtarlar

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

Kullanım tarzı olarak doğrusal şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak sessiz ve ultra hızlı kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 45g, etkinleştirme noktası 2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

Cherry MX Brown Anahtarlar

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

Kullanım tarzı olarak dokunsal şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak dengeli ses düzeyi ve geri bildirim hissiyatı olarak kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 45g, etkinleştirme noktası 2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

Cherry MX Blue Anahtarlar

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

Kullanım tarzı olarak tıklamalı şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak tıklama hissiyatı, yüksek sesli geri dönüş kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 50g, etkinleştirme noktası 2,2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

Cherry MX mekanik anahtarlar sayesinde rakibinize karşı avantajlı bir oyun deneyimi sağlayarak hem uzun saatler boyunca oyun keyfini çıkartabilir hem de profesyonel oyun oynayış sergileyebilirsiniz. Onay Verildi olarak HyperX Alloy FPS mekanik klavyesini Valorant, CS:GO; COD: Warzone, Fortnite ve PUBG oyunlarında deneyim sağlayarak sizlere doğru bilgilendirme sağladık.

Dilerseniz HyperX Türkiye resmi internet sitesinde HyperX Alloy FPS Mekanik Klavye sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wilhelm Röntgen Kimdir Hayatı ve Biyografisi

Wilhelm Röntgen Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi