içinde

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi oyunculara özel geliştirilmiş bir mekanik klavyedir. HyperX oyuncu bileşenleri üretmekte oldukça başarılı bir iş çıkartmaktadır.

Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Günümüz teknoloji içerisinde oyuncu ürünleri üreten markalar birbirleri ile ciddi bir yarış içerisindedir. HyperX ise pazarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Geliştirmiş olduğu ürünlerde tasarım ve performans bakımından yüksek teknoloji kullanımı oyuncuların tercih etmesinde en büyük etkendir. Profesyonel mekanik oyuncu klavyesi olarak ilk sıralarda gördüğümüz HyperX Alloy Elite RGB oyuncu klavyesini yakından tanıyalım.

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi Tasarım

Keskin ve net çizgilere sahip olan HyperX Alloy Elite RGB oyuncu klavyesi RGB ayınlatması sayesinde oyunlarda daha sağlıklı bir performans sağlamaktadır. Her tuş için 16 milyon renk tanımlaması yapabileceğiz bir teknolojiye sahiptir. Malzeme bakımından ise çelik bir yapıya sahip olan HyperX Alloy Elite RGB oyuncu klavyesi keskin ve net bir tasarıma sahiptir. Tuşların aralarında yer alan boşluk ve basma hissiyatı oldukça yeterlidir. İçerik üreticilerinde rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Bilek desteği yumuşak ve çıkartılabilir bir yapıda olması sağlıklı ve uzun süreli oyun keyfi için kusursuz tasarlanmıştır. HyperX NGenuity yazılımı sayesinde her tuşa istediğiniz rengi ayarlayabilir yada macro işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kutu içeriğinden değiştirilebilir W, A, S, D, ve 1, 2, 3, 4, tuşları FPS oyuncuları için özel tasarlanan bir renk ile gelmektedir.

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Multimedya tuşları sağ üst köşede yer almaktadır ve aynı zamanda ses açma/kapama için özel bir tekerlek yapısı eklenmiştir. Ergonomik yapısına birde 3 adet profil ekleniyor olması ve %100 yanlış tuş algılama önleyicisi ile beraberinde aynı anda basılan tuşların tam zamanlı algılanması performans tarafında üst seviyeye taşımaktadır.

HyperX Alloy Elite RGB Oyuncu Klavyesi Performans

Mekanik oyuncu klavyesi denildiğinde akla ilk genel kullanılan mekanik anahtarların markasıdır. Alman markası olan Cherry MX mekanik tuş anahtarların kullanılması oyuncular adına büyük bir artıdır. Cherry MX mekanik tuş üç farklı seçenek ile karşımıza gelmektedir. Sizlere bu anahtarları detaylı bir şekilde açıklayalım.

Cherry MX Red Anahtarlar

Cherry MX Red Anahtar

Kullanım tarzı olarak doğrusal şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak sessiz ve ultra hızlı kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 45g, etkinleştirme noktası 2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

Cherry MX Brown Anahtarlar

Cherry MX Brown Anahtarlar

Kullanım tarzı olarak dokunsal şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak dengeli ses düzeyi ve geri bildirim hissiyatı olarak kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 45g, etkinleştirme noktası 2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

Cherry MX Blue Anahtarlar

Cherry MX Blue

Kullanım tarzı olarak tıklamalı şekilde işlev gerçekleştirmektedir. Yapısal olarak tıklama hissiyatı, yüksek sesli geri dönüş kullanımı mevcuttur. Mekanik anahtarın çalışma kuvveti 50g, etkinleştirme noktası 2,2mm, toplam genel mesafesi 4mm ve HyperX tarafından 50 milyon tıklama garantilidir.

Aynı zamanda HyperX Allow FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi sayfasındaki içeriğide inceleyebilirsiniz. Dilerseniz HyperX Türkiye resmi internet sitesinde HyperX Alloy Elite RGB sayfasından ürünü inceleyebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavyesi İncelemesi

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavye İncelemesi

Escape From Tarkov İnceleme

Escape From Tarkov İnceleme