in

Hitman III İnceleme

Hitman III İnceleme

Hitman III İnceleme

Hitman III İnceleme yazıma hepiniz hoş geldiniz. Hitman seri tarzında bir oyundur ve final oyunudur. Htiman III IO Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan aksiyon oyunudur. Oyun ilk ışıklarını 11 Haziran 2020’de Playstation 5 tanıtımında açıklandı. Açılamanın ertesi günü bir Trailer yayımlandı ve bunun devamında 25 Kasım 2020 tarihinde yapımcılar oyunun Çin’de geçeceğini belirttiler. Hitman severleri hayrete ve heyecana kaptırmıştır ve şimdi birlikte o Trailerı izleyelim.

Hitman III İnceleme

Hitman 3’e geçmeden önce bir önceki oyunlardan ufak bilgiler vereceğim. Serüvenin başlangıcı anonim bir müşterinin bize gönderdiği iş teklifi ile başlıyor. Bu görevin en kötü sonucu dünyanın en gizli ve güçlü örgütü olan Providence’yi bize düşman ediyor. Bu nedenle mücadeleyi bitirmek için yakınlarımız ve Diana Burnwood ile yardımlaşmaya başlıyoruz. İlk iki oyunun sonucunu artık bu oyunda belirleniyor böylelikle Providence örgütünün önemli konumlarında bulunarak hikayeye başlıyoruz. Geçtiğimiz ilk iki oyunun aksine daha farklı görevlerinde geldiğini görebiliriz.

Ajan 47’nin güzel hikayesi bu oyunda verdikleri mükemmel sonla oyuncularının isteklerini karşılamıştır. Ayrıca oyun içerisindeki yaptığınız seçimler ilerleyen hikayede sizlerin farklı ve fazla hikayelere ulaştırıyor. Bu yüzden oyunun ana hikayesi dışında farklı hikayelere de bu sayede yelken açabiliyorsunuz.

Oyun içerisindeki en dikkat çekici yan görevi İngiltere’de bulunan Thornbridge Malikanesinde geçendir. Hedef ölü bilinen malikane sahibidir. Malikane içerisine girmek için birden fazla yöntem vardır. Fakat oyuncuların en dikkat çektirdiği yöntem içeri girecek dedektifi etkisiz hale getirip içeri girmektir. Bu yöntemle birlikte hikayemize yeni eklenen kısımlar oluşuyor.

Oyun içerisindeki soundtrack diğer 2 oyununda kullanılandan daha iyi olduğunu işitebilirsiniz.

Hitman III İnceleme
Hitman III İnceleme

Sakın Yakanlanma

Hitman 3 ana hikaye bakımından 6 bölümden oluşur. Bölümlerin çoğu önceki oyunlarında da karşılaştığımız sandbox oynanış tarzında devam etmektedir. Oyun içerisindeki görevlerle birlikte uzun serüvenler içerisine giriyoruz çünkü kararlar bakımından dolgun bir zenginliğe sahip olduğumuz için hikaye seyirleri farklılık gösterebiliyor. Hedefleri yok etmek korumaları olabilir onların güvenini kazanabilirsiniz bunun haricinde farklı yöntemlerde sergileyebilirsiniz.

Hitman 3’ü ilk oyunlarından ayıran en büyük özelliği içerisinde farklılaşan görevlerdir diğer oyunlarında sabit bir hikaye üzerinden devam etmektesiniz fakat Hitman 3 oyununda sizlere yukarıda da bahsettiğim gibi yan görevler eşliğinde farklı serüvenlerle karşılaşıyorsunuz.

Hitman III İnceleme
Hitman III İnceleme

Görsel temalar ve birbirleriyle birebir olmayan görevler eşliğinde oyun fazlasıyla kaliteli. Bir bölüm haricinde diğer bölümlerde istediğiniz gibi dolaşabilir ve rahatça hareket edebilirsiniz. Ama son bölümde hareket alanımız ve kararlarımız birazda olsa kısıtlanmıştır ve bu oyuncuları pek memnun etmemiştir.

Ajan 47’nin en yeni ekipmanı kamerasıdır. Aynı zamanda kamera ile birlikte kanıtlar için fotoğraflar, elektronik kilitleri açma ve bölgeleri taramak için kullanılıyor. En önemlisi Hitman 3 içerisine eklenen kısa yol mantığı ile önceki kararlara geri dönebilir ve daha etkili bir şekilde oyunda ilerleme kaydedebilirsiniz.

Hitman III İnceleme
Hitman III İnceleme

Daha Dikkatli

Oyun içerisinde bazı bölgelere girmek için kılık değiştiriyoruz fakat bazı hatalarda bununla birlikte geliyor. Örneğin bir kısımda bir kişi içeri girerken üstünü aratmak istemiyor ve çıkıyor ufak bir estetik ameliyatıyla 5 dakika içerisinde geri geliyor ve içeri giriyor içerideki danışman şöyle söylüyor “Sonunda üstünüzü aratabildiniz” hiçbir şekilde düşünmüyor kişinin 5 dakika içerisinde bu değişikliği yaşadığını hiç üstelemiyor. Bunun gibi ufak hatalarda var. Bu nedenle oyuncular birçok hata yüzünden oyun fazlasıyla eleştirilmiştir.

Bir diğer bölümde de belirttiğim gibi oyunun son bölümünde insanların elinden özgürlüğünü almaları hoş karşılanmadı. Oyun içerisinde ilerlemeler kaydederken ağınızı kontrol etmeyi unutmayın çünkü oyun multiplayer olmasa bile tecrübe deneyimlerin kayıtları online üzerinden olduğu için sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bilmeniz gereken çok ufak ve güzel bir detay var Playstation 4 üzerinden oyunu VR özelliği ile oynayabilirsiniz.

Hitman III Sistem Gereksinimleri

Minimum:

 • OS 64-bit Windows 10
 • Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
 • 8 GB RAM
 • NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • DirectX 12
 • 80 GB Boş Alan

Önerilen:

 • OS 64-bit Windows 10
 • Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
 • 16 GB RAM
 • Nvidia GPU GeForce GTX 1070 / AMD GPU Radeon RX Vega 56 8GB
 • DirectX 12
 • 80 GB Boş Alan

Hitman III Epicgames üzerinden fiyatına bakabilirsiniz. Aynı zamanda Hitman III Oyun Konsolu ile oynamak istiyorsanız ve VR zevkini tatmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak İnceleme yazımı eğer beğendiyseniz bir önceki Outriders Analiz ve İnceleme yazımada göz atmanızı öneririm.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Outriders Analiz ve İnceleme

Outriders Analiz ve İnceleme

Bill Gates Kimdir? Hayatı ve Buluşları Nelerdir?

Bill Gates Kimdir? Hayatı ve Buluşları Nelerdir?