içinde

Hellblade Senuas Sacrifice İnceleme

Hellblade Senuas Sacrifice

Hellblade Senuas Sacrifice oynamaya başladığınız andan itibaren insan gelişim sürecine dayanan en ufak bir ilginiz var ise evrimin içerisinde yer almakta olan akıl hastalıklarına sebebiyet veren genetik bozuklukların neden saf dışı bırakılmadığını fazlasıyla merak ederek sorgulayacaksınız. Bir insanın kafasının içinde dönen hiçbir şekilde susmayan sesler ve gördüklerine inanarak ölümüne sebep olabilecek yolculuğa çıkabilmesi sizde büyük bir etki yaratacaktır. Bazen üzülecek bazen şaşıracak bazı zamanlar ona acıyacaksınız hatta korkacağınız durumlar da kesinlikle olacaktır.
Yüzyıllar öncesinde yaşamış insanların akıl hatalığı olup ve insanların nasıl ne gibi şartlar altında tecrübe etmek zorunda kaldıklarını düşünmelisiniz; cadı, karanlığın elçisi, şeytanın beden bulmuş hali aslında belki de akıl hastalığı olan masum insanlardı. Günümüzde bilimin gelişmesi sonucunda akıl hastalıklarını insan gelişim içerisinde doğrusal yansıma olarak nitelendirilerek tedavi aşaması büyük ölçüde netlik kazandırılmıştır.

Hellblade Senuas Sacrifice İnceleme

Hellblade Senuas Sacrifice ana karakteri olan Senua ile tanışın. Hikaye oyun severlerinin fazlasıyla odaklanacağı hatta etkisi altında kalabilecek çok fazla durum söz konusudur ve unutulmayacak oyun serisi içerisinde kesinlikle yer alacaktır. Senua çocukluğundan itibaren “karanlığın içinde büyüyerek” fikri direk olarak size enjekte edilmektedir. Size normal olduğunuzu ve her şeyin düzeleceğini en önemlisi de sevginizi paylaştığınız tek bir kişi öldürülür ise ne yapardınız? İskandinav yeraltı dünyasındaki kadim Hel’e giderek sevdiğiniz kişiyi geri getirmek için vereceğiniz bir savaş sizi bekliyor.

Hellblade Senuas Sacrifice İnceleme

Hellblade Senuas Sacrifice ana karakterimiz olan psikozlu genç bir kadındır. Çocukluğundan itibaren rahip babası tarafından akıl hatası olduğu ön görülerek hastalığı tetikleyecek durumlar içerisinde bırakılarak karanlığın içinde yaşadığına inandırılmış bir genç kadın. Hellblade Senuas Sacrifice oyununun temel konusu Senua’nın öldürülmüş olan sevgilisini kurtarma çabası ile başladığı yolculuk içerisindeki durumları ele almaktadır. Nörolog ve Akıl hastalarının yardımı alınarak yapılan Hellblade Senuas Sacrifice hikaye severlere muazzam bir gerçeklik sunacak ve sizi etkisi altına alacak bir yapıt olacaktır. Senua üçüncü kişi kamerası ile (TPS) kontrol edilmektedir. Senua’nın yol boyunca üstesinden gelmesi gereken o kadar olay olacak ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bulmacalar ve oyun atmosferinin birleştirilmesi harika bir detay olmuş. Örneğin bir bulmacayı çözmek için güneş ışınlarının yansıması sayesinde şekillere biçim kazandırıyorsunuz. Bir tür rün kullanımınız mevcut.

Hellblade Senuas Sacrifice çizgisel bir yapıya sahiptir. Senua’nın dehşet içeren dövüşleri ve mekaniksel şartlar ile kafanızda hiç susmayan o ses sizi tamamen hikayeye bağlayacak etkenleri oluşturarak harika bir oynayış sunmaktadır. Kimi zaman bulmacalar ile keyif alarak yolunuza devam ederken kimi zaman ise Senua’nın kılıcını çektiği anda İskandinav mitolojisi içeriğindeki savaşçılar ile ölümü göze alarak ilerliyorsunuz. Senua’nın çok özel bir durumu mevcut ne kadar düşman olursa olsun çevrenizde yapay zekanın muazzam durumu ile sizi yönlendiren bir üçüncü göz varmışcasına kulağınıza devamlı fısıldanan “Arkanda, Kaç, Dikkat Et” gibi uyarıları kafanızdaki ses size iletiyor.

Hellblade Senuas Sacrifice İnceleme

Hellblade Senuas Sacrifice yapımcısı Ninja Theory, bu bağımsız bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Küçük bir ekip çok büyük bir iş başararak yaptıkları işin gururunu taşıyacak övgüleri hak etmektedir. Daha öncede söylediğimiz gibi Senua karakteri oluşturulurken bir akıl hastasının zihin yapısı, davranışları, tepkileri psikozlu ve Nörologlar dan destek alınarak yapılan bir projedir. profesyonel destek alınmış. Hellblade Senuas Sacrifice size bir fiziksel mekanda yolculuk yaptırmaktadır fakat aslına bakarsanız Senua’nın zihninin içerisindeki yarattığı durumların içerisindesiniz. Çevresel farklılıklar o kadar fazla ki acaba buradan daha önce geçtim mi diye kendinize soruyorsunuz. Flashback ile Senua tekrar ve tekrar sarsılarak gözlerinizin önünde acı çeken Senua’nın ağlamalarını ve çığlıklarını duydukça sizde ona “her şey kontrol altında ve her şey düzelecek” seslenmek isteyeceksiniz.

Hellblade Senuas Sacrifice İnceleme

Çevresel atmosfer ile beraberinde 360 derecelik ses harika bir oyun deneyimi sunacaktır. İyi bir kulaklığa sahipseniz kendinizi bu duruma çok iyi bir şekilde hazırlayın tüm heyecan ve gerilimi içinizde hissedeceksiniz. Unreal Engine 4 oyun motoru ile karşımıza gelen Hellblade Senuas Sacrifice fantastik bir hikaye bütünü ile gerçeği bu kadar yansıtmaları başarılı bir projenin en büyük kanıtıdır. Hellblade Senuas Sacrifice Türkçe alt yazı seçeneği ile hikayenin tümüne hakim olabileceksiniz. Dilerseniz Hellblade Senuas Sacrifice Sistem Gereksinimleri sayfamızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

2 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hellblade Senuas Sacrifice Sistem Gereksinimleri

Hellblade Senuas Sacrifice Sistem Gereksinimleri

Android 11 Tanıtım Ertelendi

Android 11 Tanıtım Tarihi Ertelendi