GTA 5 Ultimate 4K Mod Yayınlandı

GTA 5 Ultimate 4K Mod Yayınlandı
GTA 5 Ultimate 4K Mod Yayınlandı

Digital Dreams  tarafından geliştirilen GTA 5 4K Ultimate mod ile gerçekçi oyun deneyimi yaşamak mümkün. GTA 5 için geliştiriciler son zamanlarda gerçekçi görünüşe oldukça önem veriyor. Oyuncular bu durumdan çok memnun.

GTA 5 4K Ultimate Mod

Ultimate Mod ile Grand Theft Auto 5’in oyuncularına 4K doku kalitesi sunan bir eklentisi yayınlandı. Paketin içerisinde grafik iyileştirmeleri de yer almaktadır. Fakat ücretsiz bir durum söz konusu değil Patreon üzerinden gerçekleştireceğiniz ödeme ile sahip olabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile paket sadece Frosty Series X OV3RK1LL’nin ücretli durumdadır.

GTA 5 Ultimate 4K Mod Yayınlandı
GTA 5 Ultimate 4K Mod

Kurulumun yaptıktan sonra Story ve Online seçeneklerinde kullanabilirsiniz. İlerleyen dönem içerisinde herkese açık bir yayınlama durumu ise bilinmiyor. Aynı zamanda son yıllarda popüler bir duruma sahip olan GTA 5 RolePlay sunucularında oynayan kullanıcılarda gerçekçi oynayış durumundan fazlasıyla memnunlar.

Bildiğiniz üzere 8 yıllık bir oyun olmasına rağmen günümüzde en iyi oyunlar listesinde yer almaktadır. Aynı zamanda en çok satılan video oyun ünvanı taşımaktadır. Guinness rekoru içerisinde yer alan oyun 2013 yılından bu yana hız kesmeden artışını sağlamıştır. Bununla beraberinde Online mod içerisinde ki satılan paketler sayesinde oyun satışından daha fazla gelir elde etmiş durumdalar. Oyun 24 saat içerisinde 11.21 milyon adet satış rakamına ulaştığını belirtmişlerdir.

Mod ENB ve Ray Tracing Global Illumination efektleri eklemektedir. RT uygulaması Reshade aracılığıyla sağlanmaktadır, bundan dolayı yerel Işın İzleme efektlerini beklemeyin. Demek ki durum günümüz AAA kalitesindeki oyunlara yaklaşabilme durumu mevcut bu durumda mod yapımcılarının başarısını da tebrik etmek gerekir. GTA 5 için internette fazlasıyla farklı mod seçenekleri bulunmaktadır.

GTA 6 Beklenti

Oyuncuların beklenti içerisinde olduğu GTA 6’nın çıkışı tarihi belirli değildir. Aynı zamanda Ray Tracing ve DLSS teknolojisinin kullanımı konusunda henüz Rockstar Games tarafından açıklanmamıştır. Umarız GTA 6 bize iyi bir oyun deneyimi sunacak bir şekilde karşımızda olacaktır.

Ray Tracing Nedir

Işın izleme ve gerçek dünyadaki ışığın kırılma ve hareket durumunu göz önünde bulundurarak sahne geçişlerini görüntü oluşturmasına yarayan grafik oluşturma sistemidir. Fakat bu yöntemdeki işlem bütünlüğü gerçek yeryüzündeki yolun tam tersini izleyerek aktarıcıya ulaşır.

İçeriği beğendiyseniz Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı bakmanızı tavsiye ederim.

Leave your vote

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir