Gizlilik Bildirimi

OnayVerildi.com (Onay Verildi olarak anılacak) Onay Verildi web sitesinde barındırılan servisler sonucunda, sisteme bağlanmakta olan her kullanıcılarının IP Adreslerini Onay Verildi web sitesine kayıt durumları, bağlantı gerçekleştirdiği tarih, saat ve sistem tarafından istenen adres ve/veya sayfaları kaydetmektedir. Onay Verildi olarak bu bilgiler sistem güvenliği için yada yaşanacak kullanıcı sorunlarının çözümü için gerekli bilgilerdir. Kişisel Verilerin Kanununa göre Onay Verildi tarafından alınan bilgiler 5651 sayılı Kanun’un Yer Sağlayıcılara getirdiği yükümlülükler kapsamındadır.

Onay Verildi tarafından kullanıcıların iletişim bilgileri gerektiği taktirde kullanıcıya ulaşmamızı sağlamaktadır. Onay Verildi tüm kullanıcılarına gerekli olduğu taktirde e-mail ile mesaj gönderebilme hakkına sahiptir. Aynı zamanda Onay Verildi olarak, kullanıcılarımızın kişisel verilerini tarafımızca kesinlikle üçüncü şahıslara veya herhangi bir kuruluş yada kuruluşlara verilmemektedir. Örnek verecek olursak ad, soyad, e-posta/e-mail, telefon adresleriniz kesinlikle herhangi bir firmalar ile paylaşılmamaktadır. Kullanım Koşullarında tüm bilgiler açık ve net bir şekilde aktarılmıştır.
Onay Verildi, içeriklerin içerisindeki yer alan yorumlar, profil sayfanızdaki kişisel veriler, üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilme durumu mevcuttur. Bu gibi durumlar içerisinde kişisel verilerinizi vermek tamamıyla kendi rızanız ile yapılan bir davranıştır ve Onay Verildi bu durumdan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaktadır.

Onay Verildi kullanıcılarının kişisel hakları Onay Verildi için ve şahıslar için oldukları kadar önemli bir yere sahiptir. Fakat, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki yasalar çerçevesinde, devlet organları tarafından yasa dışı içerik tespit edip, Onay Verildi tarafından kullanıcı verileri istediği takdirde, gerekli kişisel bilgiler, tarafımızca devlet organlarına teslim edilebilme durumu mevcuttur.
Onay Verildi web sitesinde yer alan kişisel bilgilerinize her zaman her koşulda görüntüleyebilir ve güncelleme hakkına sahipsiniz. Bu değişkenlerin içerisinde , e-posta/e-mail adres ve şifrenizi kapsamaktadır. Aynı zamanda, onayverildi.com adresinde yayınladığınız içerik, video ve yorum durumlarını silme yetkisine de tamamen erişebilirsiniz. Silinmiş içerikler yasa gereği Onay Verildi veri tabanlarında arşiv maksatlı yaklaşık bir yıl (1) saklanmaktadır.

Güvenlik

Onay Verildi sistemleri içerisinde yer alan güvenlik için gereken tüm tedbirleri alınmıştır ve güncel olarak Onay Verildi ekibi tarafından kontrol edilmektedir. Onay Verildi kullanıcı hesapları tarafımızca korunmaktadır. Onay Verildi kullanıcılarının şifrelerini unutması halinde sisteme kayıtlı e-posta/e-mail adreslerine yeni şifre sıfırlama talepleri gönderilecektir. Güvenlik sebebinden dolayı, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese kesinlikle gönderilmemektedir.

Onay Verildi olarak, web sitemizin ve tüm üyelerimizin güvenliğine önem vermekteyiz. Bundan dolayı güncel bir şekilde güvenlik testleri yaparak kullandığımız teknolojileri her zaman güncel tutarak tüm güvenlik açıklarını kontrol etmekteyiz. Bu tedbirlere karşılık maalesef üyelerimizin üyelik bilgileri korsan olarak giriş sağlanabilir. Kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilme durumu yaşanması halinde direk olarak [email protected] adresine durum ile alakalı bir mail göndermeniz halinde Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereğince Bilişim Suçları Merkezine Onay Verildi tarafından başvurarak gerekli işlemleri gerçekleştirme durumu söz konusudur.

Genel Bilgilendirme

Onay Verildi ekibi içerisinde yer alan içerik üretebilen haberler, makaleler vb. tüm içeriklerin sorumluluğu yazarlara ve sorumlulara aittir. Onay Verildi hiçbir şekilde herhangi bir web sitesi içerisindeki içeriği kopyalayarak içerik üretmez. Onay Verildi içerik üreticileri yurt dışı kaynakları Türkçeleştirerek üretkenliğini ortaya koyar. Fakat Bazı durumlarda ise alıntı yapma hakkı kaynakça göstererek içerik üretimi içerisinde yer verilmektedir.
Onay Verildi ekibi içerisinde yer alan web sitesi içerik üreticilerinin yayınladıkları tüm içerikler hakkında detaylı bilgi almak adına [email protected] adresine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Madde 1- Onay Verildi ekibi içerisinde yer alan içerik üreticileri ve Onay Verildi üyelerinin ve içerik üreticileri arasındaki hiçbir konuşma dışarıya aktarılamaz ve paylaşılamaz gizliliği içerisinde yer almaktadır.

Madde 2- Yapılacak projelerin üçüncü bir şahıs, işletme, kurum vb. bilgilendirme, ekran görüntüsü, ses kayıt yapılması “gizli” olarak yapıldığı taktirde, Onay Verildi tüm hukuksal süreçleri başlatıp, maddi manevi olarak hakkını aramakla yükümlüdür.

Madde 3- Onay Verildi ekibi içerisinde yer alan tüm içerik üreticileri kullanıcılar “gönüllülük” esasına dayalı olarak Onay Verildi markası adı altında ismini temsil etmektedir. Markayı zedeceleyecek herhangi içerik, bilgi veya sızıntı yapılması halinde yine Onay Verildi hukuksal süreçleri maddi manevi olarak hakkını aramakla yükümlüdür.

Madde 4- Onay Verildi ekibi tarafından içerik üreticisi görevini yerine getirmeyen ve görevini yerine getirmeye çalışan içerik üreticilerine zarar, mobbing vb. davranışları sergilemesi ve düzeni bozması durumunda Onay Verildi yöneticileri tarafından hiçbir şart vermeksizin uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Onay Verildi içerik üreticisi başvurusu yaparken tüm bu koşulları kabul etmiş sayılmaktadır. Onay Verildi ekibi içerisinde yer alan herhangi bir birey görevini kötüye kullanma, hile yapma sorgusuz ve plansız içerik kopyalama, başka profil adı altında yöneticileri aldatma, sahte profiller açarak yazarlık başvurusunda bulunma gibi tüm esaslar marka bilinirliğine zarar verebileceği davranışların tespiti sonucunda Onay Verildi hukuksal süreçleri maddi manevi olarak hakkını aramakla yükümlüdür. Görevini eksik ve sorunlu icra eden içerik üreticisi hakkı elinden alınarak içerik üretici hesabı Onay Verildi veri tabanından kalıcı olarak silinecektir. Oluşturmuş olduğu içeriklerin ise yazar adı Onay Verildi olarak değiştirilecektir.

Onay Verildi Yeni Nesil Teknoloji Haber Sitesi bilgi paylaşımı yapan bir platform olduğundan dolayı görevini yerine getirmeyen içerik üreticilerinin hesaplarını bir (1) ay içerisinde kalıcı olarak sileceğini beyan etmektedir.

Madde 5- Tüm bu süreçler içerisinde Onay Verildi markasına ve ona bağlı olan Dynamic Droid markası hakkına zarar verebilecek tüm durumlar Avukat Oğulcan Başar ve Avukat Sezer Özten tarafından sürece alınarak Onay Verildi adına tüm tedbirler alenen alınacaktır.

Onay Verildi Gizlilik Bildirimini değiştirme hakkını gizli tutmaktadır.

Bize Katılın

Onay Verildi içerik üreticilerin oluşturdukları içeriklere yapılan yorumlar paylaşımın en önemli unsuru içerisinde yer almaktadır. Saygı çerçevesi içerisinde yapılan tüm yorumların yeni arkadaşlar ve çevre edinme durumu tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz ve keyifli bir zaman geçirmeniz için önemli bir unsurdur. Bundan dolayı Onay Verildi yayınlanan içeriklere yorum yapmaktan kaçınmayın.