içinde

Football Manager’a Şok Dava

Football Manager

İngiliz Premier Lig ekibi, Sega’nın resmi kreti lisaslamadığı üzerine ticari marka ihlal ettiğini öne sürdü.

The Guardian’ın verilerine göre Football Manager’daki Manchester United’ın adını kullanıldığını aynı zamanda resmi arma olması gerekirken daha basit bir şekilde yapılmış kırmızı ya beyaz çizgili bir logo kullanarak Football Manager Manchester United’ın ticari marka ihlalini gerçekleştirmiş bulunmaktadır.
Premier Ligi’nin köklü ekiplerinden Manchester United, Football Manager ve Sonic gibi pöpüler oyunların geliştiricisi Sports Interactive’e ticari marka ihlali nedeniyle dava açtı. Sega Football Manager oyunundaki materyalleri 1992’den beri şikayet edilmeden kullanıldığını açıkladı. Gözler Sports Interactive’in patronu Miles Jacobson’a çevrildi. Kendisinin yaptığı açıklamada belirli nedenlerden konuyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmayacağını açıkladı.

Football Manager Manchester United

Kaynak:Football Manager

Dünya’nın En İyi Teknik Direktörü Siz Olabilirsiniz

90’lı yıllarda Championship Manager olarak oyun dünyasına atılan yeni adıyla Football Manager oyunu ilk zamanlarda kadro düzeni, sakatlıklar ve kontratlar başlıca konulardı. Günümüz oyununda ise gelinen son noktada oyuncularla artık bire bir ilgilenmek gibi konular ele alınabliyor. Oyunu PC, Mac ve mobil üzerinden oynayabilmekteyiz. Oyun kutulu sürümü ve dijital sürümü 179 ₺ gibi bir fiyattan satışa sunuldu. Ayrıca Football Manager 2005 yapımı oyununda Çine bağlı olan Hong Kong, Tayvan, Tibet ve Macao Şehirlerini bağımsız birer ülke olarak göstermesinden dolayı ‘Çin egemenliği ve karasal bütünlüğüne’ aykırı olmasından dolayı Çin hükümeti tarafınca yasaklanmıştır.

Football Manager Manchester United ve Sega

Kaynak:Football Manager

Manchester United’dan,Sega’nın Geliştiricisi Olduğu Football Manager’a Şok Dava

Manchester United oyunda resmi armanın kulanmadan marka ihlal ettiğini iddia etti.
Premier Lig ekibi Manchester United’ın avukatı Sega’nın arma lisans verme hakkını mahrum ettiğini açıkladı. Avukat Football Manager oyunundaki Manchester United armasını oyuncuların görmeyi beklediklerini belirti. Manchester United yetkilileri avukatlarının argümanı kabul etmesi ile; video oyunlarının biraz yenilik ve tartışılması gerektiğini açıkladı.

Sega’nın avukatı ise oyunda bulunan ‘basitleştirilmiş’ kulüp rozetlerinin yeni oyun başlatıldığında seçilen 14 genel logo şablonundan olduğunu belirtti. Sports Interactive’nin uzun zamandır. Manchester United’in oyuncuları ve kulüp görevlilerine oyun kopyalarının gönderdiklerini de belirtti.
Ayrıca Manchester United’ın Teknik adamı Ole Gunnar Solskjaer, oyunun uzun bir zamandır hayrını olduğunu ve oyunun taktiklerini mükemmelleştirilmesine yardımcı olduğunu belirtti.

 

Football Manager 2020 Tanıtım Videosu

Football Manager Twitter Hesabından #FMCupFinalDay Paylaşımı

 

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valorant Analiz ve İnceleme

Valorant Analiz ve İnceleme

Nvidia ve AMD’nin Yeni Nesil Ekran Kartları Eylül Ayında Gelecek