En İyi Şehir Kurma Oyunları

En İyi Şehir Kurma Oyunları

Oynanabilirlik ve kapsamlı şehir yönetimi oyunlarında sizlere en iyi şehir kurma oyunları içeriğimizi hazırladık. Oyuncular şehir kurma oyunları sayesinde günlük yorgunluklarını atarak inşa etme ve yönetme konusundaki mutluluklarını oyunların indirmelerinden anlayabiliriz.

Oyun severlerin strateji ve simülasyon tecrübesi yaşaması adına şehir kurma oyunlarını tercih etme durumu söz konusudur. Gelecek ve geçmiş için hazırlanan şehir kurma oyunları mevcuttur. Özellikle kullanıcıların bu tarz oyunları tercih etmesindeki bir durumda gün içerisinde işten vakit ayırdıkları kısa zamanda kafa dağıtmak amacıyla hızlı ve fazla emek sarf etmeden zaman geçiriyor.

En İyi Şehir Kurma Oyunları

Simcity Buildlt

Simcity Buildlt Electronic Arts tarafından geliştirilen mobil platform üzerinde yer almaktadır. En iyi şehir kurma oyunları içerisinde birinci sırada yer aldığını söyleyebiliriz. Kullanıcıların tercih etmesindeki en büyük sebep kolay arayüz tasarımı, görüntü kalitesi ve şehir yönetimi kolaylığıdır. Aynı zamanda oyunu ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.

En İyi Şehir Kurma Oyunları
SimCity Buildlt Şehir Yönetme

Bu yüzden mobil şehir kurma oyunları arasında birinci sıradadır. Tabi ki oyuncuların işini kolaylaştırmak adına oyun içi satın alımlar mevcuttur. Simcity Buildlt EA sayfasını bağlantıdan ziyaret ederek mobil cihazınıza göre kullanım sağlayabilirsiniz.

Cities Skylines

Cities Skylines Paradox Interactive tarafından geliştirilen şehir kurma oyunudur. Ekonomi, altyapı, yol, bina işçi ve belediye yönetimi gibi detaylar sayesinde gelişmiş bir yapısı mevcuttur. Oyun PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch platformunda oynanabilirdik durumu söz konusudur. Unity oyun motoruna sahip olması optimizasyon konusunda önemli bir yer almaktadır.

En İyi Şehir Kurma Oyunları
Cities Skylines Şehir Yönetme

Bu platformda olmasının avantajı ise firma tarafından yayınlanan “DLC” yani ek paket satın alarak sürdürülebilir oyun deneyimini uzun bir zamana yayması amacına hizmet eden başarılı bir projedir. Steam oyun dağıtıcısı platformunda yüksek satın alma verileri sunuyor. Oyunun fiyatı ve paketleri detaylara ulaşmak adına Cities Skylines Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Frostpunk

11 bit Stuidos tarafından geliştirilen Frostpunk alışa gelmemiş bir şehir kurma oyunudur. Nedeni ise Dünya üzerindeki son şehri sizin yönettiğinizi ve soğuk ile mücadele ederken yapılarınız ve yönetiminizin stratejik planlama üzerine yapmanızı sağlayan zor kararlar almanızı sağlayan bir oyundur.

Frostpunk Şehir Kurma Oyunu
Frostpunk Soğukta Hayatta Kal

Hatta halkınıza karşı davranış ve kuralların bile oluşturabileceğiniz Frostpunk’un başarısı simülasyon oyun severler tarafından alkış almıştır. Aynı zamanda oyun Türkçe dil desteği sunmaktadır. Hatta oynayabileceğiniz platformlar arasında PC, Xbox, PS4 ve Mac OS sistemi içinde entegrasyon sağlanmıştır. Dilerseniz Frostpunk Steam bağlantımızdan oyunun detaylarına ulaşabilirsiniz.

 

Tropico 6

Kendinize ait bir ada düşünün ister kötü bir diktatör isterseniz de harika bir başkan olabilirsiniz. Limbic Entertainment geliştirilen Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip bir simülasyon oyunudur. Gelişmiş grafik ve oyun mekanikleri kullanıcıyı fazlasıyla tatmin ediyor. Aklınıza gelebilecek her şey sizin kontrolünüzde gerçekleşmektedir. Hatta seçimler ve sonuçları tamamen sizin elinizde.
İsterseniz demokrasiye saygı duyabilir ya da diktatörlüğünüzü ortaya koyarak seçimlere şaibe, manipüle ederek koltuğunuzu koruyabilirsiniz. Yalnız rüşvet verirken ilişkilerinize dikkat edin sonrasında başınız çok ağrıyabilir. Aynı zamanda Çevrimiçi PVP özelliği oyunda aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Gelişim Süreci

Bu nedenle Tropico 6 anlayacağınız üzere diploması, siyaset ve şehir yönetimi konusunda ülke bütünlüğünü sağlayabilecek bir simülasyon oyunudur. Ada gelişimiz sırasında diğer şehirlerinde gelişmesi ile ihtiyaçlar artarak sizi gittikçe zorlayacak ekonomik yapı söz konusudur. Çünkü teknolojik gelişimize bağlı olarak yenilenebilir enerji, rüzgar enerjisi ve nükleer enerji santrali yapılarının kurulumlarını yapabilirsiniz. Bundan dolayı ister enerji üretin ve şehirlerinize dağılım yaparak ekonomiyi destekleyin isterseniz de uranyum üretebilirsiniz.

Tropica 6 Diplomasi Yönetme
Tropica 6 Diplomasi ve Yönetim

Teknoloji ağı sisteminizi güçlendirerek isyan gibi durumları kısa zamanda etkisiz hale getirebilirsiniz. 1800’lü yılların içerisinde başlayarak ilerleyen bir durum söz konusu. En önemlisi diploması ve ticaret Tropico 6’da mühim durumdadır. Örneğin: İkinci Dünya Savaşı sırasında ürettiğiniz hammadde demiri Almanya’ya satarsanız İngiltere ve Amerika’yı kızdırarak diplomasi sorunu yaratırsınız. Aynı zamanda iç ve dış ilişkileriniz önem arz ediyor. Bununla birlikte Tropico 6 Steam sayfasını ziyaret ederek fiyat ve paketlere göz atabilirsiniz.

 

Surviving Mars

Haemimont Games tarafından geliştirilen uzay simülasyonlu şehir kurma oyunudur. Mars’a yerleşim sağlayarak yüksek teknolojik bir durumda inşa yönetim ve savaş deneyimini sunan Surviving Mars aslında hem şehir kurma hem de hayatta kalma oyunları arasında yer almaktadır. Kızıl gezegene ilk bakışımızda oldukça estetik bir arayüz ile karşılaşıyoruz. Gezegenin tüm çıplaklığını Güneş’in ışınlarından kızıl yüzeyin aydınlatması hoş bir detay olmuş. Koloniyi oluşturmak adına kargo gemimizi yüzeye inişini sağlayarak enerji, su ve hava gereksinimlerini karşılayacak inşa ve hamleler gerçekleştiriyoruz.

Surviving Mars Uzayda Kolonileşme
Surviving Mars Uzayda Hayatta Kal

Gereksinimler karşılandıkça Dünya’dan Mars’a koloni için daha fazla insan talebinde bulunabiliyoruz. Bu nedenle oynayış ve grafiksel durumu Mars’ın gerçek görünümünü oyunculara başarılı bir şekilde aktarmış. Aynı zamanda devamlı olarak güncellenmesi ve “DLC” ek paket sisteminin olması da uzun zaman boyunca oynanabilirlik durumunu artı yönde tutmaktadır. Dilerseniz Surviving Mars Steam bağlantısından oyunun fiyat ve paketlerine bakabilirsiniz.

Aven Colony

Adından da anlaşıldığı gibi insanlık adına yeni bir inşa düzeni gerçekleştirebileceğiniz şehir kurma oyunudur. Dünya gezegeninden milyonlarca ışık yılı uzaklığında bir yaşam kurarak kolonileşme sürecini işleyeceğiniz hikayesi mevcuttur. Yeni Dünya düzenini oluştururken gezegeninizi keşfetme ve zorlukların üstesinden stratejik kararlar vererek başa çıkmanız gerekmektedir. Mothership Entertainment tarafından geliştirilen oyun bilim kurgu arka plan temasına sahiptir. Oyunda toplamda 11 adet senaryo bulunuyor.

Aven Colony Uzayda Kolini Kurma
Aven Colony Uzayda Hayatta Kal

Başarı ile ilerleyebilmeniz adına önemli konu enerji ve su ihtiyaçlarına önem gösterin sonrasında ise beslenme durumunu ele aldığınızda koloni yönetimi konusunda rahatlayacaksınız. En önemlisi gezegenin çevresel faktörlerinden kaynaklı stratejik yaklaşımlarda bulunmanız gerekmektedir. Yüksek teknoloji kullanımına sahip olan Aven Colony ulaşım güvenlik konusunda dron ve yüz tanıma sistemleri yer almaktadır. Ticaret oldukça basit ve ekonomi düzenini rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Sonuçta araştırma ve üretim konusu da oldukça basit bir şekilde hazırlanmış. Dilerseniz Aven Clony Steam sayfasını ziyaret ederek fiyat ve oyun detaylarına ulaşabilirsiniz.

Sizler için birbirinden farklı 5 adet şehir kurma oyununu inceledik. Her oyuncuya uygun olabilecek en iyi şehir kurma oyunlarını sıralayarak özgün ve kalıcı bilgiler paylaştık. Son olarak Valheim Analiz ve İnceleme sayfamızı ziyaret ederek vahşi hayatın ve mistik atmosferde arkadaşlarınız ile yeni bir deneyim elde edebilirsiniz.

Leave your vote

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir