in

Call of Duty Warzone İnceleme

Call of Duty Warzone

Activision ve Infinity Ward yaptı yapacağını tüm oyun sektörüne inat Call of Duty Warzone hem ücretsiz bir şekilde oyun severlere sundu hem de Battle Royale oyun sektörüne Call of Duty’e yakışan bir şekilde giriş yaptı.

Call of Duty Warzone incelememiz içerinde tüm detaylara ulaşabilirsiniz. En önemli unsur Call of Duty Warzone’da oyun içerisinde ciddi bir aksiyon içerisinde kendimizi buluyoruz tam bir modern savaş alanı bizleri karşılamaktadır. Call of Duty Modern Warfare serisinin çoklu oyuncu modeli oldukça başarılı bir projeydi. Bunun devamında ise Call of Duty Warzone ile harika bir giriş gerçekleştirdi.

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone grafik, karakter ve silahlara bakıldığında kusursuz bir şekilde gerçekçilik ve oynayış sunmaktadır. Call of Duty Warzone elinize aldığınız silahı gerçekten hissedebiliyorsunuz ve çatışma içerisindeki mermilerin boş kovan sesleri sizi oyuna daha da heveslendirecek bir atmosfere dahil etmektedir. Aynı zamanda oyunun haritası oldukça büyük ve harita en ince ayrıntısına kadar yapılmıştır.

Call of Duty Warzone Gerçekçi Oynayış

Call of Duty Warzone Battle Royale haritası aslına bakarsanız Call of Duty Modern Warfare oyunundaki Special Operations ve Ground War modlarında yer alan iki haritanın birleşimi olarak karşımıza sunulmuştur. Call of Duty serisinin en fazla mekana sahip bir çeşitlilik yapısına sahiptir. Gerçekçilikten esas alındığında bir oyuncu A noktasında B noktasına gitmek istediğinde oldukça zorlu durumlardan geçebilme durumu mevcut çünkü gazdan ziyade oyun atmosferinde yer alan jeolojik yapı (tırmanma, açık alan vb.) zaman zaman strateji üzerine bir kurgu yaparak hakimiyeti elinize almanız gerekmektedir.

Call of Duty Warzone içerisinde araçlara bakacak olursak helikopter, araba, kamyon, atv oyunun birçok yerinde mevcut fakat kullanılan araçlar sizi direk olarak çevrenizdeki yakın düşmanlara küçük haritada gerçek zamanlı olarak görünmenizi sağlamaktadır.
Call of Duty Warzone detaylı bir şekilde bakıldığında gerçekçi ve üst seviyede bir Battle Royale oyunudur. Onay Verildi olarak bir karşılaştırma içerisinde bulunabilecek bu tarihe kadar herhangi bir Battle Royale oyunu ile kıyaslama yapmamız mümkün değildir.

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone Battle Pass sistemi içerisinde doğru bir şekilde ilerlemek istiyorsanız devamlı olarak ilk 5’e girmeniz ve ölüm sayınızın yüksek olması gerekmektedir. Farklı bir Battle Royale oyunu olan Apex Legends’deki gibi hayatta kaldığınız süre için puan kazanmamaktasınız. Call of Duty Warzone’da oyunculara puan kazandıracak tek durum sıralamanız ve oyun içerisindeki görevler ile öldürdüğünüz oyunculardan geçmektedir. Kısacası oyun içerisinde pasif bir şekilde başarıya ulaşmanız mümkün değildir.

Call of Duty Warzone En İyi Battle Royale Oyunu

Call of Duty Warzone 150 oyuncu ile başlamaktadır gelecek güncellemeler sayesinde 200 kişilik bir oyuncu kitlesi ile karşılaşacağız. Oyundaki tek eksik görebileceğimiz durum üç kişilik giriş sağlayan oyuncular ile eğer siz tek başınıza girmiş olursanız aynı harita içerisine bir eşleşme yapılıyor. Bu durum gelecek güncellemelerde ayrılacağının bilgisini Activision ve Infinity Ward vermiştir. Battle Royale modunda öldükten sonra Gulag sistemi canlanmanız mümkündür. Özel bir bölgede 1v1 karşılaşma sonucunda rakibinizi öldürür iseniz tekrar oyuna dönüş sağlayabilmektesiniz. Fakat Battle Royale haritasında tekrar ölme durumunda Gulag sistemini kullanamamaktasınız. Bu hak her kullanıcıya bir kere verilmektedir. Call of Duty temeli oldukça hızlı bir aksiyon oyunu olduğundan dolayı hem iyi bir düşünülmüş jenerik hem de Battle Royale oyunları arasında iyi bir yenilik olmuştur.

Battle Royale oyunları arasında olan Fortnite, Apex Legends, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunlarının Onay Verildi’ye göre Call of Duty Warzone oyununun çok altında kalan yapıtlardır. Aynı zamanda tüm platformlarda stabil olarak 60 FPS değerinde oynamanız mümkündür.
Call of Duty Warzone seslerine gelecek olursak ayak sesi, çatışma sesi, mermilerin boş kovan sesleri, mermilerin bedeninizi ıskaladığındaki o kulağa gelen gerçekçi ses ve ortam sesleri oldukça kusursuz bir şekilde işlenmiştir. Modern savaş deneyimini profesyonel bir şekilde Call of Duty Warzone kesinlikle yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri sayfamızdan detaylarını inceleyebilirsiniz.

Call of Duty Warzone

Dilersenizde Call of Duty Warzone orjinal sitesinden direk olarak oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Eğer sizde bizimle oynamak isterseniz Discord adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

What do you think?

Written by Uğur Can Oner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty Warzone

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksimleri

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone 60 Milyon Oyuncuya Ulaştı