in

Call of Duty Warzone DLSS Teknolojisi Getirildi

Call of Duty Warzone DLSS

Call of Duty Warzone DLSS teknolojisi getirildi

Call of Duty Warzone DLSS teknolojisi getirildiğini duyurdu. Bakalım DLSS teknolojisi bizlere ne sunmakta. Call of Duty: Warzone‘un üçüncü sezon güncellemesi yayınlandı. Aynı zamanda DLSS desteği de eklenmiş oldu.

Nvidia DLSS Açıklama

2021 Ocak ayında Nvidia tarafından Game On etkinliği canlı yayınında DLSS desteğinin Call of Duty: Warzone’a getireceğini duyurmuştu. Türkçe karşılığı “Derin Öğrenme Süper Örnekleme” anlamını taşıyan DLSS teknolojisi yüksek çözünürlükte yüksek performans artışı sağlayan bir teknolojidir. Tabi ki kullanım sağlamak için GeForce RTX karta sahip olmanız gerekmektedir. Böylelikle oyun süreleri daha verimli geçecektir.

Activision tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak “GeForce RTX ekran kartı kullanan oyuncuların FPS performansını arttırmak adına DLSS teknolojisini aktif ederek daha keyifli savaş deneyimi yaşayabilirsiniz.” aynı zamanda gelen güncelleme ile beraberinde yeni bir etkinlik içerisinde bulunuldu. Aynı zamanda DLSS teknolojisi oyuncuların beklediği bir durumdu.

En önemlisi Warzone oyuncularının mağdur olduğu durum ise sık gelen yüksek GB boyutlarındaki güncellemelerdir. Fakat firmanın aktarımına göre her gelen güncellemede harita optimizasyonu, silah mekanikleri, ses optimizasyon, battle pass düzeltmeleri etkinlik en önemlisi hile için geliştirmelerden kaynaklı olduğunu aktarıyorlar.

Araştırmalarımıza göre DLSS ekran çözünürlüğüne göre donanımsal FPS değerlerini gösterebilecek tablolar sizlere sunmak isterim.

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performans (1080p)

Call of Duty Warzone DLSS Teknolojisi Getirildi
1080p DLSS Performansı

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performas (1440p)

Call of Duty Warzone DLSS Teknolojisi Getirildi
1440p DLSS Performansı

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performans (2160p)

Call of Duty Warzone DLSS Teknolojisi Getirildi
2160p DLSS Performansı

DLSS Teknolojisi Nedir?

Geliştiricisi olduğu Nvidia’nın RTX serisiyle sayesinde birçok teknolojik durum içermektedir. DLSS’in açılımı “Deep Learning Super Sampling” yani “Derin Öğrenme Süper Örnekleme” anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yapay zekâ teknolojisinin hayatımızda kullanımı oldukça yüksek bir hal almıştır. Machine Learning “Makine Öğrenimi” altyapısı ile çalışmakta olan DLSS teknolojisi oyunlarda yüksek çözünürlükte yüksek performans sağlayan bir teknoloji bütünüdür.

Warzone 100 Milyon Oyuncu

Activision oyuncularına güzel bir haber verdi. Warzone 100 Milyon oyuncuya ulaştığının bilgisini açıkladı. Son olarak Call of Duty Warzone 100 Milyon Oyuncuya Ulaştı içeriğimizi inceleyerek detaylara bakabilirsiniz.

What do you think?

Written by Uğur Can Oner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jeff Kaplan Blizzard Firmasından 19 Yılın Ardından Ayrıldı

Jeff Kaplan Blizzard Firmasından 19 Yılın Ardından Ayrıldı

Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı

Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı