içinde

Call of Duty Warzone 60 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone 24 saat içerisinde 6 milyon oyuncuya, 3 gün içerisinde 15 milyon oyuncuya, 10 gün içerisinde 30 milyon oyuncuya, 30 gün içerisinde ise 50 milyon oyuncuya ulaşarak ciddi bir rekor elinde barındırıyorduki geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kırdı. Call of Duty Warzone 52 gün içerisinde 60 milyon oyuncuya ulaştı. Bu hızla gider ise bir dünya rekoruna ulaşacağı kesin gözle bakılıyor. Activision Blizzard 2020 yılının ilk çeyrek mâli sonuçlarını açıkladı.

Aktardığımız bu bilgi direk olarak Activision şirketinin mali raporlar içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Activision Call of Duty: Modern Warfare oyununun satışları rekor bir ivmede ilerlemekte olduğunu bildirmişlerdir. Activision tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak Call of Duty: Modern Warfare, bugüne kadar en çok satan ve en büyük oyuncu topluluğuna hitap eden Call of Duty oyunu olmuştur. Bu verilere Call of Duty Warzone dahil değildir çünkü ücretsiz bir yapımdır. Tabi bu satışların artması sadece oyunun kalitesinden ziyade dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sebebi ile kesinlikle alakası olduğunu düşünmekteyiz.

Call of Duty Warzone

Activision ve Infinity Ward oyuncuların geri dönüşlerine ciddi önem vermektedir. Call of Duty Warzone Battle Royale modu içinde yer alan helikopterleri tamamen kaldırarak oyuncuların isteklerini karşılayacak bir davranış sergilediler. Tahminimizce birçok oyuncu helikopterin alan dışı kullanımından dolayı haksız rekabet oluşturmasından kaynaklanan durumu değerlendirerek yapımcılara ileterek bu duruma bir çözüm getirmeleri gerektiğini anladılar.

Call of Duty Warzone 11 Mart 2020 tarihinde çıkış yapmıştır. Oyun ABD ülkesinde Covid-19 vakalarının yeni görülmeye başladığı tarih üzerine denk gelmişti. Call of Duty Warzone’nu Battle.net üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 150 kişilik bir haritada kıyasıya savaş tecrübesi elde edebilmek için tüm taktiksel davranışlarınızı sergileyerek harika bir Battle Royale deneyimi yaşayabilirsiniz.

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone Hile Sistemi

Activision Blizzard Call of Duty Warzone 60 Milyon oyuncusuna teşekkür mesajının ardından onları mutlu edebilecek bir durum paylaştı. Call of Duty Warzone ciddi bir hile koruma sisteminin olduğunu ve şüphelendikleri oyuncuları direk olarak raporlamaları taktirde raporlanan oyuncu yapay zeka tarafından takibe alınarak vuruş ve oynayış değerleri stabil olarak takip edilerek (odaklanma ve izleme vb.) tüm oyuncunun yaptığı hareketleri anlık olarak izlediğini belirtti. Evet belki anlık olarak o hile ile karşılaşıp oyun zevkinizi bozacak bir durum ile karşılaşmış olabilirsiniz ama Activision olarak sizleri önemsiyoruz ve emeğinizi hiçbir zaman karşılıksız bırakmayacağız açıklamasında bulunmuştur.

Call of Duty Warzone Battle Royale Başarısı

İlk çeyrek kazanım analiz ve raporlarına göre Call of Duty oyunları ve World of Warcraft’a ciddi bir yoğun talep olduğunu açıkladı. Activision’un ilk çeyrekte aylık olarak 102 milyon aktif kullanıcısı datasına sahip olduklarını belirttiler. Call of Duty: Modern Warfare oyunu ise şimdiye kadar en fazla satış rakamına ulaşan Call of Duty oyunu olduklarını açıkladılar. Call of Duty Warzone etkiside bu anlamda fazlasıyla büyük olduğunu düşünmekteyiz. Call of Duty 120 GB bir indirme boyutu vardır bilgisayar üzerinde ise 175 GB’lık alan ayırmaktadır

Onay Verildi olarak Activision ve Infinity Ward teşekkür ederiz.

Onay Verildi olarak sizler için hazırladığımız Call of Duty Warzone İnceleme ve Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri sayfalarımızı ziyaret ederek detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Call of Duty Warzone

 

 

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone İnceleme

AMD Ryzen XT

AMD Ryzen XT Zen 2 İşlemciler Sızdırıldı