Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı

Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı
Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı

Electronic Arts “EA” Battlefield mobil platformuna geleceğini duyurdu. 2022 yılında piyasaya sürülecek olan Battlefield ilk kez telefon ve tabletlere gelmiş olacak.

Battlefield Mobil Platform

Dünyanın en popüler aksiyon oyunları arasında yer alan Battlefield uzun zamandır beklediğimiz mobil sürümünün duyurusunu gerçekleştirdi. Rakipleri arasında PUBG, Fortnite ve en önemlisi Call of Duty oyunlarının ardından eksikliğini gidermek adına iyi bir hamle gibi gözüküyor. Bildiğiniz üzere mobil oyun sektörü dünya genelinde ciddi bir artış yaşamakta gerek geliştiricilerin katkısı gerekse mobil kullanım oranın artması buna etken olduğunu düşünmekteyim.

Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı
Battlefield Mobil Platforma Geleceğini Açıkladı

Electronic Arts açıklamasına göre PC ve konsol tarafında güçlü bir ekibe sahibiz. Fakat Criterion, DICE ve Industrial Toy iş ortaklarımız sayesinde vizyonumuzu genişletmek adına çalışmalar sürdürmekteyiz. 2022 yılında mobil oyun sektörüne güçlü bir adım atacakları kesin.

Battlefield Mobil Çıkış Tarihi

Electronic Arts tarafından mobil platforma çıkış tarihi 2022 yılını göstermektedir. DICE firmasında Genel Müdür olan Oskar Gabrielson açıklamasına göre;

Herkesin merak ile beklediği Battlefield mobil platforma ne zaman geleceği hakkında sizlere sürekli olarak güncel haberler paylaşacağım sözünü verebilirim. Hepinize yaptığımız işi göstermek için sabırsızlanıyoruz. Fakat sizlere aktarmak istediğim durum oyun test aşamasında düzenlemeler, dengeleme ve mümkün olduğunda bize yakışan bir mobil oyun yapmak adına önemle çalışıyoruz. Mekanik anlamında kolay ve işlevsel bir boyut sağlayarak oyunculara uzun ömürlü oyun deneyimi sunmak hedefini başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz.

EA Battlefield açıklama detayına ulaşabilirsiniz.

Yayınlanma Süreci

Genellikle geliştiriciler IOS sistemine çıkış sağlayarak sonrasında ise Android platformuna çıkışı gerçekleşiyor. Fakat Electronic Arts aynı anda iki mobil platform için getirebilir. İki platforma da aynı anda gelmesi çok daha fazla indirme ve memnuniyet olacağını düşünmekteyim.

Aynı zamanda Call of Duty mobil oyuncuları ve rekabet durumu nasıl etkisi olacak. Biliyorsunuz ki Call of Duty Warzone ve Call of Duty Mobil hem PC tarafında hem de mobilde büyük bir yükselişte dilerseniz Call of Duty Warzone 100 Milyon Oyuncuya Ulaştı içeriğine de göz atabilirsiniz.

Leave your vote

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir