içinde

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Klavye İnceleme

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Oyuncu Klavye

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik klavyesi kalite, performans ve fiyat konusunda Asus markası güvencesinde TUF Gaming serisinin en önemli bileşeni olarak karşımıza gelmektedir.

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Klavyesi İnceleme

Standart bir mekanik klavye ile ASUS TUF Gaming K7 klavyesini diğer klavyeler ile karıştırmayın. ASUS TUF Gaming K7 optik klavyenin bize sunmuş olduğu en büyük özellik 25 kat daha hızlı çalışma hissiyatını hassas bir mimari kontrolcüsü geliştirilmiş. Optik mekanik anahtarlara sahip olan ürünün dokunsal ve doğrusal anahtar seçenekleri ile Asus teknolojisinin bir kere daha üstünlüğünü sergilemektedir.

Asus TUF K7 Optik Mekanik Klavye

Asus TUF Gaming K7 Teknik Özellikleri Nelerdir

ASUS TUF Gaming K7 optik mekanik klavyesidir. Asus tasarımı ile önde gelen aynı zamanda malzeme kalitesi olarak ön plakada havacılık sektöründe kullanılan kaliteli alüminyum kullanılması RGB aydınlatması ve fonksiyonel tuş dizilimi kusursuz bir şekildedir. ASUS TUF Gaming K7 optik mekanik klavyesinde Asus teknolojisi olan iki adet optik okuyucu mekanik anahtarlar vardır. Bilek desteği konusunda ergonomik ve kolay kullanıma sahip sağlıklı bir oyun deneyimi sunarak başarılı bir iş çıkartmaktadır. ASUS TUF Gaming K7 optik mekanik klavyesinin en önemli özelliklerinden biride IP56 standartlarında su ve toza dayanıklı olmasıdır.

TUF Optik Mekanik Anahtar

Dokunsal Optik Mekanik Anahtar

Dokunsal Optik Mekanik Anahtar

TUF optik mekanik anahtarlar tıklama sesi ile dokunsal geri bildirim. 50g çalıştırma gücü uygunluğudur. Aktifleştirme mimarisi 3,55 mm tuş vuruş mesafesi ile 1,5 mm çalıştırma noktası mevcuttur.

Doğrusal Optik Mekanik Anahtar

Doğrusal Optik Mekanik Anahtar

TUF optik mekanik anahtarlar duyulabilir ses çıkarmadan doğrusal tepki bildirim. 47g çalıştırma gücü uygunluğudur. Aktifleştirme mimarisi 3,00 mm tuş vuruş mesafesi ile 1,5 mm çalıştırma noktası mevcuttur. Vermiş olduğumuz karşılaştırma üzerinden optik mekanik anahtarlar hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Asus TUF K7 Optik Mekanik Anahtar

Genel olarak TUF optik mekanik anahtarlar çalışma mimarisi ise kızıl ötesi ışın yaymalarıdır. Tuş aktifleştirme aşamasında ışın kesilerek anında tepki alması ile çalışan bir teknolojidir. Metal temas noktalarına özgün olarak 5ms dalgalanmanın verdiği gecikme ise 0.2ms süresince işlem gerçekleşir. Siz göz açıp kapayınca kadar işlem çoktan başarılı sonuçlanmış olur. TUF optik mekanik anahtarların geleneksel adı linear (doğrusal) ve tacticle (dokunsal) değerlendirilir.

ASUS TUF Gaming K7 Su ve Toza Dayanıklılık

ASUS TUF Gaming K7 optik mekanik klavye IP56 su ve toza karşı dayanıklılık konusunda sertifikalı olan bir üründür. Klavyeniz kesinlikle su dökülmesinden zarar görmeyecek ve kullanılan kaliteli malzemeden kaynaklı toz, kir gibi dış etkenlerden korunaklı bir yapısı mevcuttur.

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Oyuncu Klavye İnceleme

ASUS TUF Gaming K7 Bilek Desteği

TUF Gaming veya ROG Strix modellerinde gördüğümüz deri kaplamalı ve yumuşak dolguya sahip manyetik ve sağlıklı bir bilek desteğine sahip olan ASUS TUF Gaming K7 optik mekanik klavyesi tüm oyun severlerin beğenisini kazanmıştır. Uzun süreli kullanımlar içerisinde rahat bir oyun deneyimi sunmakta sunmaktadır.

ASUS TUF Gaming K7 Aura Sync

Asus firmasına ait olan tüm bileşenleri ARMOURY CRATE yazılımı üzerinden istediğiniz gibi kontrol edebileceğiniz bir imkan sunulmuştur. Dilerseniz Asus Türkiye resmi internet sitesinde yer alan ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Klavyesini sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe İnceleme

SteelSeries APEX 3 Oyuncu Klavye İncelemesi