içinde

Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart İnceleme

Asus Rog Strix Z390-H

Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart Intel LGA 1151 ATX oyuncu kartlarını DDR4 4266 MHz+ desteği ile karşımıza gelerek çift M.2, SATA 6Gbps, HDMI VE USB 3.1 Gen 2 teknolojisi ile karşımıza geliyor olması 2020 yılındaki bir anakarta göre harika özellikler ile hem performans bakımından hem de uzun ömürlü bir teknoloji ile kullanıcılara aktarılmıştır. 9. ve 8. Nesil Intel® Core™ desteklemektedir.

Asus Rog Strix Z390-H Anakart

 

Asus Rog Strix Z 390 H Anakart

Kaynak: Asus

Oyun için bağlantı bileşenleri ise Çift M.2 slotu ve USB 3.1 ile beraberinde Gen 2 teknolojisi Tip-A bağlantıları mevcut bir oyuncu anakartıdır. Ağ bileşenleri ise Intel Gigabit Ethernet, LANGuard ve GameFirst oluşturmaktadır. Oyun esnasındaki doğru ses aktarımını ise SupremeFX S1220A beraberinde Sonic Studio III bileşenlerini sesin en doğru ve gerçekçi halini kullanıcılara sunmaktadır.

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart ASUS SafeSlot teknolojisi ile kaliteli parçalardan bir araya getirilmiştir. Aura Sync özelliği ile bilgisayarın bileşenlerinide rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. M2 slotlarına bağlı olarak mevcut bir soğutucusu yoktur.

Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart ROG kırmızı ve siyah temeası ile bizlere öz güven kazandıracak tarz ile bütünleşmiştir. Sezgisel kontrol için Asus’un geliştirmiş olduğu Armoury Crate yazılımını ile Asus markasına ait tüm ürünleri ve bağlamış olduğunuz Aura Sync özelliği olan bileşenleri kontrol etme imkanı sağlanmaktadır.

Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart işlemci tarafına baktığımızda özel bir soğutma sistemi ile karşımıza gelmektedir. yükseltilmiş güç aktarımı ile Asus Rog Strix Z390-H Gaming Anakart birinci sınıf oyun deneyimini kullanıcıya aktarmak için tasarlanmıştır.

Kolay kullanımlı Bios sayesinde istediğimiz şekilde tüm bileşenleri rahatça OC versiyon yapabilme imkanı tanımaktadır. Digi+ voltaj düzenleyici modülü olarak (VRM) ile tümleşik güç devresi, ani voltaj düşmeleri, stabil olmayan frekans durumları ile beraberinde güç verim ayarları en ince ayrıntısına kadar kontrol sağlamaktadır. Enerji işlem ünite bandında otomatik iyileştirme mevcut olup dahili mikro (EPU) barındırmaktadır. Dilerseniz Fan Expert 4 veye UEFI üzerinden ister sıvı ister hava soğutmasına sahip olun Auto-Tuning modu ile akıllı bir şekilde düzenlemenize olanak sağlamaktadır.

Genel olarak tüm detayları bu şekildedir Onay Verildi olarak tavsiye edilenler listemizde kesinlikle bulunduracağımız bir anakart olmuştur. Asus anakartları arasında oyuncuların gözdesi olarak kesinlikle akılda kalan bir Rog serisidir.

Asus Rog Strix Z390 H Dahili Bileşen Yapısı

 

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

Asus Rog Strix Z390 H anakartında işlemcileri daha fazla çekirdek alt yapısı ile beslemesi ile beraberinde çok daha hızlı bellek ve depolama desteğinin içerisinde yüksek soğutma kapsamında yükseltilmiş güç entegrasyonu ile Asus Rog Strix Z390 H tam bir oyun mimarisi ile işlenmiş anakarttır.
Asus Rog Strix Z390 H anakart serisi içerisinde bulundurduğu Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS ile ayarlanabilmekte olan kapsamlı soğutma bileşenine sahiptir.

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

Asus Rog Strix Z390 H VRM ısı bloğu ve termal pad yapısı Asus Rog Strix anakart serilerinin hepsi için geçerli olan yüksek kaliteli termal bir ped dahilinde mevcut ısıyı indüktörden ve faz dizininden ısı bloğuna aktarmaktadır. Bu işlem dahilinde büyük soğutma alanı da güç fazını soğutma işlemini gerçekleştirir.

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

Asus ROG Strix Z390-H Gaming çift M.2 giriş yuvası barındırmaktadır. Bu yuvalar hem SATA hem de PCIe 3.0 x4 modunu desteklemektedir. Aynı zamanda NVMe için PCIe 3.0 teknolojisini desteklemektedir. Bau bileşenler sayesinde hızlı ve esnek M.2 arayüzünü Asus severlerin beğenisine sunulmuştur.

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

Intel’in en yeni işlemcilerini kısıtlamamak adına Asus Rog Strix anakartların özel olarak rotalandırılmaktadır. Asus Rog Strix Z390-H Gaming anakart ile bu durum tekrardan incelenerek yeniden yapılandırıldı. Dahili OptiMem II teknolojisi ile beraberinde mevcut bellek sinyal yollarınının bağlantıları PCB katmanlar aracılığıyla kusursuz bir mimari yapılandırıldı. T-Topolojili teknolojisi sayesinde dünyanın en iyi anakart üreticisi olarak zaman ile eşleşmiş sinyal aralığı en etkili şekilde sunulmaktadır.

Intel Gigabit Ethernet, LANGuard ve SupremeFX Teknolojisi

Asus ve Intel arasında harika bir uyum sağladığını kimse inkar edemez. Tabiki  Ethernet teknolojisi olarak da Intel Ethernet (I219-V) kullanılmıştır. Bu teknoloji ciddi bir veri hızı ve akıcı olmasını Intel tarafından garantilenmiştir.

Intel LAN, işlemci kullanımını düşürmesi ile TCP/UDP akışını hızlandırarak oyun keyfinizi daha düşük işlem gücü harcayarak yüksek performans veren bir teknolojiye sahiptir.

Asus  en iyi ses kalitesini sunabilmek adına SupremeFX ses teknoloji ile oyun severlere kusursuz bir ses deneyimi sunmaktadır. SupremeFX S1220A kodek teknolojisi ile ses kanalları nötr ve detaylı bir ses iletkenliği sağlamak adına geliştirilmiş en iyi ses teknolojisidir. Stabil ve düz bir frekans üreterek  ön panel çıkış koruması ile çift op amfi yapısı ile korunaklı ve doğru bir ses iletkenliği elde edilir. Bu durumda oyuncunun kulaklığına en güçlü ve doğru ses iletilmiş olmaktadır.

Asus Rog Strix Z390 H

Kaynak: Asus

 

Asus Rog Strix Z390-H Anakartları sizler için oyun deneyiminizi en üst seviyede hissetmenizi sağlayacak teknoloji ile üretilmiştir.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIGABYTE AMD B450M S2H

GIGABYTE AMD B450M S2H AM4 Soket Tipli Anakart İncelemesi

İntel Core i7 9700K

Intel Core i7 9700K İnceleme