içinde

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe İnceleme

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe rahat kullanım ile beraberinde FPS oyuncuları için tasarlanmış özel mekanik klavyedir. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe Cherry MX anahtarlar ile donatılmıştır. Bilek desteğinin doğrusal olarak kullanımı da sağlıklı bir oyun süresi kazandırmaktadır.

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe İnceleme

Sizlerle beraber daha öncesinde Asus ROG Strix Scope Deluxe İnceleme modeline detaylı bir şekilde incelemiştik. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe ise tasarım konusunda boyut ve ağırlık konusunda değişkenlik göstermektedir. Boyut olarak 356 x 136 x 40 mm ağırlık olarak ise 860 gr ağırlığındadır. Ağırlığın en büyük sebebi kullanılan kaliteli alüminyum kullanılmasıdır. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavyede numerik tuş takımı bulunmamaktadır. Kolay taşınması ve tasarım olarak keskin hatlara sahip olması iyi bir oyuncunun isteyeceği türden özellikleri tam anlamıyla taşımaktadır.

Asus Rog Strix Scope TKL Deluxe İnceleme

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe modeli FPS oyuncu mekanik klavyesi olarak adlandırılmaktadır. CTRL tuşu Xccurate tasarımına sahip ekstra genişlik sayesinde rahat bir kullanım sağlamaktadır. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe amacı ise direk olarak FPS oyunlarında rahat bir oynayış sunmasıdır. Çok daha geniş bir alanda fare hareketlerinizi yapabileceğiniz bir mekanik klavyedir. Klavyenin malzemesi kaliteli alüminyum plakadan yapılmıştır.

Asus Rog Strix Scope TKL Deluxe İnceleme

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik oyuncu klavyesi çıkartılabilir bir kablo yapısına sahiptir. Type-C modülü ile desteklenerek tam bir sırf çantası için uygun ve doğru bir formu vardır. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavyede gizlilik tuşu mevcuttur. Manyetik bilek desteği sayesinde kısa zamanda revizyon yapabilme imkanını sunmaktadır. Bileklik desteği deri kaplama dahilinde yumuşak bir doldurma ped alt yapısına sahiptir. Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavyemiz 5 farklı Cherry MX RGB’li mekanik anahtarlar ile gelmektedir. Bu modelde Cherry MX kırmızı anahtar kullanılmıştır.

Cheryy MX Anahtarlar Nelerdir

Cherry MX Red Switch

Cherry Mx Red Swich

Cherry MX Red Switch ses çıkarmayan düzlemsel bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda çok daha yumuşak bir yapısı vardır. Hızlı ve doğrusal kullanım için tercih edilir. Cherry MX Red Switch aktifleştirme durumu dokunma gücü 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’dir

Cherry MX Brown Switch

Cherry Mx Brown Swich

Cherry MX Brown Switch ses çıkarmayan hafif dokunmaya dayalı geri beslemeli bir mimariye sahiptir. Cherry MX Blue Switch ’e göre biraz daha az dokunuş hissiyatı sunmaktadır. Aktifleşmenin ardından hafif bir hissedilme ile geri besleme gerçekleştirmektedir. Cherry MX Brown Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 45g / 55g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’ dir.

Cherry MX Blue Switch

Cherry Mx Blue Swich

Cherry MX Blue Switch ses çıkartmakta olan güçlü bir dokunma ile geri beslemesini rahatlıkla hissedebileceğiniz bir mimariye sahiptir. İçerik üreticiler için hissiyatı gayet tatmin edicidir. Cherry MX Blue Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 50g / 60g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2.2mm, en dip kısım 4mm ‘dir.

Cherry MX Silver Switch

Cherry Mx Silver Swich

Cherry MX Silver Switch sıfır ses ve tıklama bağlantılı çizgisel tepki veren bir mimariye sahiptir. %40 oranında en yüksek Cherry MX anahtar teknolojisidir. Baskı noktası yoktur ve hafif bir aksiyon ile çalışmaktadır. Cherry MX Silver Switch aktifleştirme durumuna göre 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 1.2mm, en alta kadar 3.4mm ‘dir.

Cherry MX Soft Red Switch

Cherry Mx Soft Red Swich

Cherry MX Soft Red Switch sıfır ses ve tıklama bağlantılı çizgisel tepki veren bir mimariye sahiptir. Yumuşacık ve sessiz tuş aksamı ile patentli bir gürültü azaltma modülüne sahiptir.

Cherry MX Soft Red Switch aktifleştirme durumuna göre 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 1.9mm, en alta kadar 3.7mm ‘dir.

Bilgilendirme: Mekanik klavye alırken kesinlikle canlı olarak deneyim sağlayarak alırsanız daha sağlıklı bir oyun klavyesi almış olursunuz.

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe Aura Sync

Asus firmasının geliştirmiş olduğu Aura Sync ile tüm Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavyenizin renklerine karar verebilme imkanı sağlamaktadır. Tüm Asus bileşenlerinizi ARMOURY CRATE yazılımı üzerinden detaylı bir düzenleme yapalirsiniz.

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe Bilek Desteği ve Konfor

Bir oyuncu klavyesinde önemli olan oyuncunun anlık aksiyonlara hızlı ve doğru bir şekilde yanıt verecek klavyesine sahip olmasıdır. Malzeme kalitesi, tuş bombeliği, bilek desteği, tasarım ve birçok konu oyuncular için çok önemlidir. Fakat deneyimlerimiz üzerine Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik oyuncu klavyesi için tam bir FPS oyuncu klavyesi diyebiliriz.

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe Gizlilik

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik oyuncu klavyesi gizliliğe önem veren bir mimariye sahiptir. F12 tuşu ile özel gizlilik modunu kullanarak ekran simge küçülme işlemi ve gelen tüm sesleri kapatabileceğiniz bir atama gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz Asus Türkiye Resmi sayfasından Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik oyuncu klavyesine bakabilirsiniz

Cherry MX Swich
Michael Schmid, Cherry GmbH, MX Teknolojisi Pazarlama Müdürü

 

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ROG Strix Scope Deluxe İnceleme

Asus ROG Strix Scope Deluxe İnceleme

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Oyuncu Klavye İnceleme

ASUS TUF Gaming K7 Optik Mekanik Klavye İnceleme