içinde

Asus ROG Strix Scope Deluxe İnceleme

Asus ROG Strix Scope Deluxe

Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavye incelememiz içerisinde FPS oyun severlere detaylı bir içerik hazırladık.

Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik bir klavyedir. Cherry MX anahtarlar ile donatılmış alüminum kasa ve bilek desteği sayesinde başarılı bir FPS oyun klavyesi ile karşı karşıyayız. Güçlü tasarımı keskin hatları ile Asus Rog dizayn sekmenti içerisinde Aura Sync zenginleştirmesi ile muazzam bir oyuncu klavyesidir.

Asus ROG Strix Scope Deluxe FPS oyunlarında çok daha rahat bir oynayış sağlamaktadır. 2 kat büyüklüğünde Xccurate CTRL tuşu iyi çok daha rahat bir oynayış sunmaktadır. Fonsiyonel olarak anlık medya tuş kullanımı yapılabilir. Gizlilik esas alınarak tüm uygulamaları gizleyebilme veya sesi anında kapatabilme özellikleri mevcuttur. Alman teknolojisi olan Cherry MX Mekanik anahtarlar sayesinde hassas giriş ve çıkışlara sahiptir. Malzeme kalitesi ise göz dolduracak şekilde bir Asus kalitesini tam anlamıyla yansıtmaktadır.

Asus ROG Strix Scope Deluxe İnceleme

Ergonomik bilek desteği ile gerek FPS oyun severlerin gerekse içerik üreticilerinin oldukça keyif alacağı bir dizayn sayesinde Asus ROG Strix Scope Deluxe modeli oldukça sevilen bir mekanik klavyedir. Zafer ve başarı için Asus ROG Strix Scope Deluxe modelini tercih edebilirsiniz.

Asus Rog AR-GE çalışmaları sayesinde en iyi FPS oyuncuları ile görüşümler gerçekleştirerek hem tasarım hemde mekaniksel olarak Asus ROG mühendislerine kapsamlı bir rapor hazırlandı. Geleneksel CTRL tuşu yerine 2 kat büyüklüğünde kullanımı rahat bir tuş segmentine geçiş yapıldı. Aynı zamanda W, A, S, D tuşlarının renkleri gri olarak tasarlandı. Kutu içerisinde yedek siyah tuşlar ve tul sökme aparatıda eklenmiş bir şekilde bizlere sunulmuştur.

Asus ROG Strix Scope Mekanik Klavye

Asus ROG Strix Scope Deluxe İster İş İster Oyun

Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavye ile oldukça keyif alabileceğiniz seviyede içerik üretebilirsiniz. İster bir blog yazarı olun isterseniz de bir editör olun istediğiniz içerik üretkenliğini rahatlıkla karşılayacaktır. Oyun tarafına bakıldığında kusursuz bir deneyim sağlayarak hem sağlıklı hemde uzun süreli oyun keyfini sürdürebilme olanağı sağlayan Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavyesini kesinlikle deneyimlemeniz gerekmektedir.Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavyemizin 6 adet Cherry MX versiyonları mevcuttur.

Aynı zamanda ben bir içerik üreticisi olarak şuan da kullanmış olduğum klavye Asus Cerberus İnceleme sayfasından size hazırladığım içeriğe bakabilirsiniz. Asus hayranlığım herkes tarafından bilinmektedir. Aslında kullanmak istediğim klavye ise kesinlikle Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi üzerinden detaylıca bakabilirsiniz.

Cherry MX Mekanik Anahtarlar Nelerdir

Cherry MX Red Switch

Cherry Mx Red Swich

Cherry MX Red Switch ses çıkarmayan düzlemsel bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda çok daha yumuşak bir yapısı vardır. Hızlı ve doğrusal kullanım için tercih edilir. Cherry MX Red Switch aktifleştirme durumu dokunma gücü 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’dir

Cherry MX Brown Switch

Cherry Mx Brown Swich

Cherry MX Brown Switch ses çıkarmayan hafif dokunmaya dayalı geri beslemeli bir mimariye sahiptir. Cherry MX Blue Switch ’e göre biraz daha az dokunuş hissiyatı sunmaktadır. Aktifleşmenin ardından hafif bir hissedilme ile geri besleme gerçekleştirmektedir. Cherry MX Brown Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 45g / 55g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’ dir.

Cherry MX Blue Switch

Cherry Mx Blue Swich

Cherry MX Blue Switch ses çıkartmakta olan güçlü bir dokunma ile geri beslemesini rahatlıkla hissedebileceğiniz bir mimariye sahiptir. İçerik üreticiler için hissiyatı gayet tatmin edicidir. Cherry MX Blue Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 50g / 60g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2.2mm, en dip kısım 4mm ‘dir.

Cherry MX Black Switch

Cherry Mx Black Swich

Cherry MX Black Switch ses çıkarmayan düzlemsel bir mimariye sahip daha hızlı anahtar yenileme süresinden kaynaklı güçlü yay mimarisine sahiptir. Kişisel olarak yanlış tuş basımlarını engelleyebilir. Cherry MX Black Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 60g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm ‘dir.

Cherry MX Silver Switch

Cherry Mx Silver Swich

Cherry MX Silver Switch sıfır ses ve tıklama bağlantılı çizgisel tepki veren bir mimariye sahiptir. %40 oranında en yüksek Cherry MX anahtar teknolojisidir. Baskı noktası yoktur ve hafif bir aksiyon ile çalışmaktadır. Cherry MX Silver Switch aktifleştirme durumuna göre 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 1.2mm, en alta kadar 3.4mm ‘dir.

Cherry MX Soft Red Switch

Cherry Mx Soft Red Swich

Cherry MX Soft Red Switch sıfır ses ve tıklama bağlantılı çizgisel tepki veren bir mimariye sahiptir. Yumuşacık ve sessiz tuş aksamı ile patentli bir gürültü azaltma modülüne sahiptir.

Cherry MX Soft Red Switch aktifleştirme durumuna göre 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 1.9mm, en alta kadar 3.7mm ‘dir.

Cherry MX Swich

Bilgilendirme: Mekanik klavye alırken kesinlikle canlı olarak deneyim sağlayarak alırsanız daha sağlıklı bir oyun klavyesi almış olursunuz.

Asus ROG Strix Scope Deluxe Konfor

Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavye modelinin bilek desteğine bakıldığında manyetik, deri ile kaplı ve içi yumuşak bir malzeme tarafından üretilmiştir. Oyuncuyu serin ve rahat bir oynayış sunmaktadır. Pozisyon değiştirmek istediğinizde hızlı bir biçimde bilek desteğini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda Aura Sync desteği ile her tuşun kendi canlı aydınlatması mevcuttur. Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavye ile baştan aşağı ARMOURY CRATE yazılımı ile profesyonel bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Dilerseniz Asus Resmi internet sitesinden Asus ROG Strix Scope Deluxe mekanik klavyeyi inceleyebilirsiniz.

 

 

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi

Asus ROG Strix Scope TKL Deluxe İnceleme