içinde

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Edition Ekran Kartı İnceleme

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Mimari

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Edition Ekran Kartı NVIDIA Turing™ mimarisi ile Asus markasının en güçlü anakart modeli içerisinde yer almaktadır. NVIDIA Turing™ mimarisine göre kayar nokta ve tam sayı işlem sırasını aynı anda yapabilme ve bu işlemler sonucunda
uyarlanabilen gölgelendirme teknolojisi eski sürüm mimarisine göre iki kat daha fazla mimari yapısına ve ön belleğe sahip kusursuz birleşen bellek mimari yapısına sahiptir.

NVIDIA Turing™ günümüz oyunlarındaki kusursuz performansı ile Nvidia severlerin karşısında alkışı haketmektedir. NVIDIA Turing™ Geforce RTX ekran kartı serilerinde kullanılan Turing GPU mimarisi sayesinde gerçek zamanlı olarak Ray Tracing gücü ile yapay zekanın temelini tüm ayrıntıları ile aktaran bir teknolojidir. Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartı VR oyun deneyimini çok daha kusursuz bir hale getiren mimari ile tasarlanmıştır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartında çift BİOS seçeneği ile karşımıza gelmiş bulunmaktadır. Bu özellikte ise ister performans mod isterseniz de sessiz mod seçimlerini gerçekleştirerek ekran kartınızın direk olarak nasıl çalışması gerektiğine karar verebileceğiniz bir alan ile sizlere daha iyi bir kullanılabilirlik sağlamaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER

Kaynak: Asus

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Soğutma

2.7 slot genişliğinde soğutma bloğu bulunmaktadır ve ekstra termal tavan boşluğu hız aşırtma potansiyelini arttırması ve fanların daha hafif bir yük içerisinde düşük hızlarda çalışmasını sağlamaktadır. Asus teknolojine ait patentli bir ürün olan Wing-blade fanlar yer almaktadır. Wing-blade fanların özelliği ise yüksek hava basıncı düşük bir gürültü seviyesi ve IP5X sertifikalı olması
toza tamamen dayanıklı yapısı beraberinde sessiz oyun deneyimini 0dB modu kullanıcılara sunulmaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER

Kaynak: Asus

0dB teknolojisi teknolojisini CPU’nun çekirdek sıcaklığı 55 derecenin altında kalması ile fanları durdurmaktadır. 0dB teknolojisi etkinleştirmek isterseniz kartın üzerinde yer alan Sessiz (Quiet) modu aktif ederek aynı zamanda BIOS modundan açmanız gerekmektedir.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER

Kaynak: Asus

Gelelim CPU soğutma bileşeni olan MaxContact teknolojisi GPU’nun pürüzsüz bir yüzeyin temas etmesi ile harika bir soğutma işleminin gerçekleştirdiğini iddia eden Asus bu konuda harika işler başardığını söyleyebiliriz. Bu başarı Oyun performanslarında aldığınız sıcaklık değerlerinden anlaşılmaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER

Kaynak: Asus

Stabil soğutma sistemine gelecek olursak ASUS FanConnect II ile uygun bir sistem soğutmasının PCB’de hem PWM hem de DC sistemlerine bağlanabilmekte olan hibrit yapısı kontrolü 2’li 4’er pin yer almaktadır. Bağlanmış fanlar stabil soğutma durumunda GPU ve CPU’nun sıcaklıklarına otomatik tepki sağlamaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Üretim Fonksiyonları

Nano teknoloji olarak adlandırılan tamamen robotik bir şema ile hazırlanmış olan yüzey monte bileşenlerinin kusursuz lehimlenmesi ve geçiş dediklerinin entegrasyonu Auto-Extreme teknolojisi barındırmaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartı üzerindeki tüm lehim işlemlerinin tek seferde yapılan lehim işlemi sayesinde kullanılan Auto-Extreme teknolojisi doğaya daha az etki etmekte ve üretim esnasındaki güç tüketimini fazlasıyla azaltan çok daha fazla güvenilir bir ürün karşımıza gelmiş bulunmaktadır.Aynı zamanda Auto-Extreme sayesinde overclock yapımı çok daha stabil bir şekilde gerçekleşmektedir.

Asus MaxContact teknolojisi sayesinde endüstride bir ilk başarmış olan Asus tamamen GPU yonga setini 2 kat daha fazla temas edebilen bir ısı dağıtımı sağlayan hassas üretim tekniği kullanarak termal aktarım seviyesini kullanıcılara en üst düzeyde sağlamaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartının güçlendirilmiş çerçeve desteği PCB’nin bükülmesini ve yatay olarak eğilmesini önlemekte olan kaliteli bir metal bir çerçeve ile korunmaktadır. Akabinde Turing çekirdeklerine doğrusal güç verme adına üst düzey bobinlerin stabil bir hızda katı polimer kapasitörle aracılığıyla yüksek akımlı besleme teknolojisi olan Super Alloy Power II bileşeni ile çok daha verimli bir kullanım sağlamaktadır.

Entegreye dahil olarak 8+2 faz güç beslemesi bulunmaktadır. Asus’un kondansatörler hakkında verdiği kullanım bilgisi ise 10.000 saat ömür olarak gösterilmektedir. Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartı her ne kadar yük binerse binsin vızılma da olmadan boğucu bobinlere sahip olmasıda harika bir avantaj sağlamaktadır.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartında yüksek verimli MOSFET’ler bulunmaktadır. Tantalum çekirdekli polimer kondansatörler yer alması PCB arkasındaki hız aşırma aralığını arttırmış bir bileşen ile hazırlanmıştır. Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER harika tasarımı ve kusursuz performansı ile ciddi bir şekilde ekran kartı piyasasındaki yerini muazzam şekilde göstermiştir.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Deneyim

Asus’un geliştirmiş olduğu Aura Sync teknolojisi ile Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartının önünde yer alan plaka içerisindeki çizgileri ve arka tarafında yer alan Rog gözü Aura Sync yazılımı ile istediğiniz şekilde uyum sağlayabilecek bir kontrol gücüne sahipsiniz.
Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER ekran kartı NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisi ile akıcı oyun deneyimlerinde sağlamaktadır.  Yeni nesil bir anakart ve iyi bir işlemci ile hem uzun yıllar oyun keyfini rahatça giderebilir hemde elde edeceğiniz performans sonucundaki keyfiniz sizi tatmin edecektir.

Asus Rog Strix RTX 2070 OC SUPER Onay Verildi ekibi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AMD Ryzen 5 2600

AMD RYZEN 5 2600 İnceleme

Call of Duty Warzone

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksimleri