Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi

Asus ROG Strix Flare mekanik klavye incelemesini merak eden ziyaretçilerimiz adına detaylı bir içerik hazırladık. Asus ROG Strix Flare Cherry MX Blue Switch ve Red Switch anahtarlı olarak ikiye ayrılan bir mekanik oyuncu klavyesidir.

Alman üretimi Cherry MX mekanik tuş takımları sayesinde en uygun oyun konforunu sizlere aktarmaktadır. Tercihe göre Blue Switch ve Red Switch anahtarlı mekanik klavyenizi seçebilirsiniz. Profesyonel oyuncu klavyesi olarak kullanım sağlanılmaktadır. Asus ROG Strix Flare mekanik klavye özelleştirilebilir RGB aydınlatması ile Asus’un geliştirmiş olduğu Aura Sync teknolojisi ile uyumludur. Rahatlıkla ARMOURY CRATE yazılımı üzerinden istediğini şekilde RGB yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Asus ROG Strix Flare mekanik klavye tasarımsal açılan kesinlikle çok başarılı ve malzeme konusunda aşırı kaliteli bir üretimi vardır. Örgü kablo ile desteklemesi uzun süreli kullanım için gereksinimleri karşılamaktadır.

Profesyonel Oyuncu Klavyesi Asus ROG Strix Flare

Cherry MX bir Alman teknolojisidir. Mekanik klavyenin rahatlığı hiç bu kadar olmamıştı. En uygun tepkime süresi ve oyun içerisindeki konforu sağlayarak rakibinize karşı daha güçlü bir durumda stabil bir oyun keyfi yaşamaktasınız. FPS oyunlarında galibiyete hükmetmenin gücünü kendinizde hissedeceksiniz.

Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi

Cherry MX Mekanik Anahtarlar Nelerdir

Cherry MX Red Switch

Cherry Mx Red Swich

Cherry MX Red Switch ses çıkarmayan düzlemsel bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda çok daha yumuşak bir yapısı vardır. Hızlı ve doğrusal kullanım için tercih edilir. Cherry MX Red Switch aktifleştirme durumu dokunma gücü 45g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’dir

Cherry MX Brown Switch

Cherry Mx Brown Swich

Cherry MX Brown Switch ses çıkarmayan hafif dokunmaya dayalı geri beslemeli bir mimariye sahiptir. Cherry MX Blue Switch ’e göre biraz daha az dokunuş hissiyatı sunmaktadır. Aktifleşmenin ardından hafif bir hissedilme ile geri besleme gerçekleştirmektedir. Cherry MX Brown Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 45g / 55g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm’ dir.

Cherry MX Blue Switch

Cherry Mx Blue Swich

Cherry MX Blue Switch ses çıkartmakta olan güçlü bir dokunma ile geri beslemesini rahatlıkla hissedebileceğiniz bir mimariye sahiptir. İçerik üreticiler için hissiyatı gayet tatmin edicidir. Cherry MX Blue Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 50g / 60g ‘dir. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2.2mm, en dip kısım 4mm ‘dir.

Cherry MX Black Switch

Cherry Mx Black Swich

Cherry MX Black Switch ses çıkarmayan düzlemsel bir mimariye sahip daha hızlı anahtar yenileme süresinden kaynaklı güçlü yay mimarisine sahiptir. Kişisel olarak yanlış tuş basımlarını engelleyebilir. Cherry MX Black Switch aktifleştirme durumu dokunuma göre 60g / NA ‘dır. Tuş uzaklığı ise aktifleştirme mimarisi için 2mm, en dip kısım 4mm ‘dir.

Bilgilendirme: Mekanik Klavye alırken kesinlikle canlı olarak deneyim sağlayarak alırsanız daha sağlıklı bir oyun klavyesi almış olursunuz.

Asus ROG Strix Flare Aydınlatmalı ROG Rozeti

Asus ROG Strix Flare klavyenin sağ üst köşesinde aydınlatmalı bir plaka mevcuttur. Plaka plexiglass üretimi sağlanmıştır. Kutu içerisinde Asus ROG gözü ve bir adette boş bir plaka mevcuttur. Asus ROG Strix Flare kendi görselinizi plakaya çizdirebilirsiniz.

Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi

Asus ROG Strix Flare Medya Tuşları

Asus ROG Strix Flare klavyesinde oyunculara ait medya tuşları bulunmaktadır. Kısa zamanda büyük işleri halledebilecek bir klavye istiyorsanız kesinlikle Asus ROG Strix Flare alabilirsiniz. Dayanıklı ve kaliteli malzemesi ile tam bir tasarım harikasıdır. Sol üst tarafta yer alan sınırsız tekerlek işinizi oldukça kolaylaştıracak hamlelerde bulunmanıza yardımcı olacaktır. Medya ve Windows tuşunuzda kısayol olarak klavye üzerinde yer almaktadır.

Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye İncelemesi

Asus ROG Strix Flare Rahat Kullanım

Asus ROG Strix Flare mekanik klavyenin çıkartılabilir bilek desteği mevcuttur. Yumuşak bir plastik yapısı ile hem içerik üreticileri hem de oyun severleri oldukça rahat ve sağlıklı bir klavye kullanımı sağlamaktadır. Tabiki %100 antighosting özelliği ile gelmektedir. Mekanik klavyenin arka tarafında yer alan USB girişi ile ister oyuncu farenizi isterseniz kulaklık ya da diğer multimedya cihazlarını bağlayarak kolayca erişim sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Asus ROG Strix Flare mekanik klavye sizi oyunlarda rakiplerinize karşılık ciddi bir avantaj sağlayacak düzeyde bir mekanik klavyedir.

Dilerseniz Asus Türkiye Resmi sayfasından Asus ROG Strix Flare detaylarına bakabilirsiniz.

 

 

 

 

Leave your vote

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir