in

AMD Ryzen XT İşlemci Frekans Değerleri Sızdı

AMD Ryzen XT

AMD 2020 yılının sonunda 4. nesil Ryzen işlemcilerini tanıtacağı açıklayarak işlemcilerinin 7nm ve litografi olarak duyurulmuştu. Fakat AMD Ryzen XT Zen 2 İşlemciler Sızdırıldı içeriğimizde AMD Ryzen XT işlemcilerin Haziran ayı içerisinde kullanıcılara tanıtımı yapılacağından bahsetmiştik. Rakibi Intel ile AMD arasındaki soğuk savaş AMD tarafında yeni tanıtacağı AMD Ryzen XT işlemcileri merakla beklenmektedir. Onay Verildi ekibi olarak yeni aldığımız bilgilere göre AMD Ryzen XT işlemcilerin frekans değerlerini sizlerle paylaşmak isteriz. AMD Ryzen XT Zen 2 mimarisi ile gelmektedir.

AMD Ryzen XT İşlemcilerin Frekans Değerleri

AMD Ryzen XT işlemciler üç model içermektedir. Yeni nesil işlemcileri sıralayacak olursak AMD Ryzen 3900 XT, AMD Ryzen 3800 XT ve AMD Ryzen 3600 XT işlemci modelleridir. AMD Ryzen XT olmayan modeller ile aynı fiyat politikası üzerinden satışa sunulacaktır. AMD Ryzen XT Zen 2 İşlemciler Sızdırıldı içeriğimizde detaylı bir şekilde inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. AMD Ryzen XT işlemcilerin gelişi AMD Ryzen 3. nesil işlemciler için fiyat indirimi yapılacaktır. AMD Ryzen 3900X 499$ fiyatındayken, 420$ fiyatına indirilmiştir.

Onay Verildi Olarak AMD Ryzen XT İşlemcilerin Frekans Değerleri Belli Oldu.

AMD Ryzen 9 3900 XT, 4.1 GHz temel ve 4.8 GHz turbo frekans hızına sahip.
AMD Ryzen 7 3800 XT, 4.2 GHz temel ve 4.7 GHz turbo frekans hızlarına sahip. AMD Ryzen 5 3600 XT ise 4.0 GHz temel ve 4.7 GHz turbo frekansa sahip olacak.

AMD Ryzen XT

AMD Ryzen 3000 serisi işlemcilerine bir kıyaslamada bulunursak en göze çarpan durum frekans hızlarında büyük yükseliştir. Aynı zamanda saat hızları daha iyi hız aşırtma potansiyeli sunmakta olan AMD Ryzen XT işlemciler, önceki modellere göre nasıl bir O.C. yapma deneyimine sahip olacağız merak ile beklemekteyiz. 2020 yılının rahat bir şekilde kapatacak AMD elinin güçlü olduğunun farkında ve Intel ile sıcak satış konusunda ciddi bir rekabet içinde olacak. Intel ise 10. nesil işlemcilerinde ciddi bir şekilde agresif bir fiyat belirleyerek üst seviyeden ziyade orta ve alt seviyede bile yüksek performans vaat etmektedir.

Aynı zamanda AMD Ryzen 3000 işlemci ailesinin tüm mimari özelliklerini karşılaştırma yapabilirsiniz.

AMD Ryzen 3000 İşlemci Özellikleri

What do you think?

Written by Uğur Can Oner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AMD Ryzen XT

AMD Ryzen XT Zen 2 İşlemciler Sızdırıldı

AMD Big Navi

AMD Big Navi Özellikleri Sızdırıldı