içinde

AMD Ryzen 9 3900XT Performans Sonuçları Sızdı

AMD Ryzen 9 3900XT

AMD’nin hızına yetişemiyoruz. Sizlere AMD Ryzen 9 3900XT işlemcisinin sızıntı sonucundaki test sonuçlarını paylaşalım. AMD markası kendini kanıtlama yolunda başarılı bir şekilde ilerlemektedir.

AMD Ryzen 9 serisi için en yeni işlemci teknolojisi ile karşımıza geleceğini biliyoruz. Intel tarafınında merakla beklediğini tahmin etmekteyiz. Onay Verildi olarak resmi sonuçlar olmadığını biliyoruz fakat mevcut sızıntıyı incelemek durumundayız.

AMD Ryzen 9 3900XT Performans

AMD’nin rakibi Intel ile karşılaştırmaktan ziyade AMD Ryzen 9 3900XT öncelikle bahsetmemiz çok daha verimli olacaktır. AMD Ryzen 9, Zen 2 mimari yapısı ile 7 mm üretim teknolojisi olan bir masaüstü işlemci olarak karşımıza gelmektedir. Sızdırılmış olan performans testleri bu durumu doğrulamış olmaktadır.

AMD Ryzen 9 işlemcisi 12 fiziksel çekirdek yapısına sahip ve 24 iş parçacığı bulunmaktadır. Çekirdekler hem sayıca hem de hız olarak üstün bir mimari ile karşımıza gelmektedir. AMD Ryzen 9 işlemci temel hız seviyesi 4.1 GHz bir değer vermektedir. İşlemcinin turbo durumu ise 4.8 GHz ulaşım sağlayabilecek.

AMD Ryzen 9 3900XT

Elimizdeki test sonuçlarına bakıldığında ise AMD Ryzen 9 işlemcisinin performansının rakibine göre önde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Test sonucuna bakıldığında AMD Ryzen 9 3900XT 542 puan almış bulunmaktadır. Rakibine baktığımızda Intel i9-10900K işlemci 539 puan ile biraz daha geride kalmaktadır. Onay Verildi olarak hatırlatmak isteriz ki bu test sonuçları kesinlikle doğrudur diyebileceğimiz bir durum söz konusu değildir. Tam olarak bu bilginin kesinleşmesi için tanıtımların yapılması için AMD Ryzen 9 3900XT  Intel i9-10900K işlemcilerinin elimizde olması ve uygun sistemde tarafımızca denenmesi gerekmektedir.

Dilerseniz AMD Big Navi Özellikleri Sızdırıldı ve AMD Ryzen XT İşlemci Frekans Değerleri Sızdı içeriğimizi inceleyebilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AMD Big Navi

AMD Big Navi Özellikleri Sızdırıldı

Playstation 5 Resmi Sitesi Güncellendi

PlayStation 5 Resmi Sitesi Güncellendi