içinde

Alan Wake İnceleme

Alan Wake

Alan Wake İnceleme bilgilendirmemizden önce Alan Wake Kimdir? Sorunuzu yanıtlamak isteriz. Detaylı bir anlatım ile sizlere doğru bir inceleme içeriği hazırladık.

Alan Wake Kimdir?

Alan Wake bir yazardır ve çok başarılı işlerde imzası vardır. “Best Seller” olarak anılmaktadır fakat iki yıldır doğru bir projesi yoktur. Yazdıkları hikayelerdeki anlatımlar ve yaşananlar kitaplarındaki sayfalardan çıkıp rüyalarına girecek kadar bir duruma gelmiştir. Oyun içerisinde öyle anlar gelecek ki olayların sizde rüyamı yoksa gerçek mi sorunu kendinize soracaksınız. Alan Wake oyununun yapımcısı Remedy dağıtıcısı ise Microsoft üstlenmiştir. Alan Wake birçok ödül almıştır.

Alan Wake İnceleme

Alan Wake İnceleme

Alan Wake’in kafasında devamlı bu durumla uğraşması kendini yorduğu kadar karısı Alice’i de fazlasıyla etkilemektedir. Şehir yaşantısından bir süreliğine uzaklaşmak isteyen çift sakin bir yaşam sürmek ve problemlere çözüm bulmak amacıyla Bright Falls’a gitmektedirler.

Alan Wake İnceleme

Alan Wake harika bir yapımdır. Etkileyici hikayesi ve sinematik film diyalogları oyun içerisinde kaybolmanızı sağlayacaktır. Hikaye oyunlarına ilgi duyanların kesinlikle oynaması gereken bir yapımdır. Oyun kamerası ile çevresel atmosferi sonuna kadar takip edebileceğiniz ve ansızın çevreden gelen sesler sizi oldukça kuşku ve paniğe sokacaktır. Alan Wake kendi sesi arkadan gelmektedir ve hikayeye bu şekilde bilgiler verilmektedir. Günümüzde Ünlü yazar Stephen King kimliğini bu yapımda görebilirsiniz. Stephen King Kimdir yazımızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Alan Wake oynarken kesinlikle gece oynamanızı ve kulaklığınızı takip ışıkları söndürmenizi oyun atmosferine odaklanarak bu yapımı oynamanızı öneriyorum. Gerilim ve korkunun anlık sıçrayışlarını yaşayacaksınız çevresel sesler fazlasıyla gerçekçi olduğundan dolayı anlık korkular geçirecek fakat gerilim hiç bitmeyecektir.

Alan Wake ve Alice Bright Falls’a gelmeleri ile beraberinde düşünceleri yeni bir hayatın başlangıcı olarak ilk adımı atmak üzere yaşamlarını sürdüreceklerini zannederken Alan Wake’in kabusları artık kendisinden çok çevresindeki insanlara da zarar verecek bir durum söz konusudur.

Orman yada bir mekanda gezerken elinizdeki fener yardımı ile yolunuzdaki yönlendirmeleri görecek şekilde bir içerik hazırlanmış ve kusursuz bir şekilde işlemektedir. Tam bir gerilim yaşamışsınız ortalık sakinken ne oldu demeden tekrardan ortalığın karışması ve bölümler içerisinde bu durumların farklılık göstermesi muazzam derecede ayrıntılı olmuş. Her bölüm aslında bir önceki bölümün kabusudur. Sırası gelmişken Alan Wake 6 bölümden oluşmaktadır. Oyun ekranında fazla bir gösterge yoktur. Aksiyon ve bulunduğunuz ortama göre ekranda göstergeler gelmektedir buda oyunu profesyonel bir şekilde izlenim ve atmosfere odaklanmamızı sağlamaktadır. Alan Wake oynarken kesinlikle kaldığınız yerden devam edecekmişsiniz gibi bir izlenime kapılmayın bir arabanın arkasında oturmaktayken bir anda kendinizi ormanın karanlık bölgesinde bulabilirsiniz. Söylediğim gibi Alan Wake oldukça başarılı bir hikaye aktarımına sahip. Alan Wake’nin kabusları sizi nereye götüreceğini bilemezsiniz.

Alan Wake İnceleme

Alan Wake oynarken ister istemez en fazla yapacağınız şey tabi ki “kaçmak” olacaktır. Kimse kabuslardan hoşlanmaz. Elinizde ki malzemeleri iyi kullanın ne zamana nerde nasıl lazım olacağını asla bilemezsiniz. Aslında çok doğru bir işleyiş vur ve geç aşaması yok gerçekten gerilim ve mantık ile hareket etmeniz gerekmektedir. Mermim biterse ormanın ortasında ne yapacağım yada fenerimin pili biterse ne yaparım düşüncesi kafanızda yer etmektedir.

Genellikle oyunun büyük bir kısmı gece vaktinde geçmektedir. Bölümleri ilerledikçe gece süreleri artmaktadır. Karanlıkta sizi rahatsız eden o bedenleri kendinizden uzak tutmanız için fenerinizdeki ışığa yada direk olarak ışık kaynağı olan bir platformda olmanız gerekmekte fakat bu çok zor bundan dolayı fenerinizi yanınızdan hiç ayırmayın. Eğer ki kaçmaktan fırsat bulup etrafınızı araştırma fırsatı yakalarsanız sağda solda bulduğunuz notların aslında sizin o anda yaşadığınız kabusla aynı olduğunu göreceksiniz. Kim bilir belki de bu kabusların neticesinde yeni bir korku romanı yazıyorsunuzdur

Alan Wake İnceleme
Tam şu tahtanın üzerindeki yazıyı okumak adına fener ışığını üzerine getirdiğim an gerilimin ne olduğunu çok daha iyi anladım.

Alan Wake oyununda her bir konuşmanın ve yaşananların her bölümde sizlere hatırlatacak bir çok içeriği mevcuttur. Kabusları kimse sevmez tabi ki ama sesinizi duyurmaya çalışırsınız, araba bulursunuz çalışmıyordur, telefon ve elektrik ararsınız ama ya bozuk yada ulaşamayacağınız bir konumdadır. Bu durumların hepsini yaşayacağınız ve ormanın karanlıklarındaki arkanızdan devamlı atmosferin sesleri ve kulağınıza fısıldayan bir ortamda olduğunuzu hayal etmeniz sizi Alan Wake oynamanıza teşvik edecektir. Unutmayın Bright Falls’a geldiğiniz ilk dakikadan itibaren tanıştığınız insanların birçoğu ile aslında hikayenizin içinde çoktan yer vermiş olacak ve bölümlerde bunu daha iyi anlayacaksınız. Alan Wake bir film tadında ilerleyerek zamanın nasıl geçtiğini anlamadan oyunun sonuna geleceksiniz. Hikaye oyun deneyimine göre zamanının en değerli sinematik yapımı olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Alan Wake Grafik, Ses ve Optimizasyon

Alan Wake İncelememizde tabi ki optimizasyon sürecine, grafik ve ses kalitesini de inceleyeceğiniz. Karakter planlama ve grafik motoru gayet başarılı yapay zeka desteği iyi durumda, çevresel atmosfer etkisine söylenecek söz yok ve ses konusunda muazzam derecede güçlü bir sinerji yaratmaktadır. Yapım yılına göre oldukça başarılı bir iş çıkartmış ve hikaye oyun severlerin koleksiyonunda yer almayı başarmıştır.

Her bölümde ne zaman bitecek bu oyun yada Alice nerede?  Alan Wake ışık arasındaki ilişki nedir? gibi birçok soruyu kendinize soracaksınız. Dilerseniz Alan Wake Sistem Gereksinimleri inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Alan Wake Fiyatı Nekadar?

Alan Wake Steam platformu üzerinden satın alacaksanız şuan ki fiyatı 25₺ fiyatı vardır.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alan Wake Sistem Gereksinimleri

Alan Wake Sistem Gereksinimleri

Asus Cerberus Klavye İnceleme

Asus Cerberus Klavye İncelemesi