içinde

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence

A Plague Tale Innocence incelemesi ile sizlere en keyifli bir şekilde aktarım yapacağız. Hikaye tabanlı oyun severlerin oldukça beğeneceği A Plague Tale Innocence inceleme konusundada bizide oldukça keyiflendiren bir yapıt oldu.

Genel bir tabir ile bazı oyunlar vardır ya oyunu bitirdikten sonra bazen aklınıza sahneler gelir, hiç olmadık bir yerde ortam ambiyansı gözünüzün önünde canlanır ve zihniniz içinden gerçek bir anı misali kaydedilmiş görüntüleri gözünüzün önünüzden geçirirsiniz işte tam anlamıyla A Plague Tale Innocence için bundan söz edebiliriz. Onay Verildi olarak A Plague Tale Innocence inceleme içerisinde oyunun hikaye anlatımı, karakterlerin derinlikleri, olayın örgüsü, oyun mekanikleri, hikaye devamlılığı, oyun içi atmosfer, oyun soundtrack gibi konuları kapsamlı bir şekilde inceleyeceğiz.

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence muazzam hikaye kontrolüne aksiyon tarafına bakıldığında hafif geçişleri olan gösterişli sinematik yapısı sahne içerisindeki atmosferin harika olması keyifli bir hikaye oyun deneyimi sunmaktadır. A Plague Tale Innocence oyunun yapımcıları tarafından ufak bir tanıtım videosu ile oyun sektöre merak uyandıran bir giriş gerçekleştirdi. Genel olarak birçok kişi A Plague Tale Innocence dramatik bir yapıt olacağının fikrine kapılmıştı.

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence oynayış bakımından aksiyon öğe durumu biraz geri planda bırakılarak karakter mekaniklerini hikaye ile derinlik kazandırılmış ve oyun içi atmosferin getirdiği artılar içerisinde birde oyunun tarihini iyi bir şekilde bizlere aktarmaktadır. A Plague Tale Innocence incelemesi içerisinde hikayeseli atmosfer ve karakterlere vurgulamaktan çekinmeyeceğim çünki A Plague Tale Innocence hikaye tabanlı bir yapıt ve bu yönleri ile öne çıkan bir oyundur. Oynayış mekanikleri karaktere göre ayarlanmış kısıtlı ve oyuncuyu fazla yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuçta bir abla ve kardeşin başından geçen hikayede gerçekçi bir oynayış sunarak 2019 yılının en iyi hikaye oyunu ödülünü almıştır. Öncelikle biraz A Plague Tale Innocence incelemesinde hikayeden bahsedelim.

A Plague Tale Innocence biraz kasvetli ve karanlık bir oynayış içerisinde harika seslerin yer aldığı bir hikaye içerisinde yer alacağınızı bilmekte fayda var. A Plague Tale Innocence Fransa’da 1300 ile 1400’lü yıllar içerisinde vebanın dünyaya yayıldığı ve orta çağın karanlık kasvetinden ölümün dört bir yanda görüldüğü zorlu bir Fransa’yı anlatmaktadır. A Plague Tale Innocence hikaye oyunu iki karakter üzerine kurulmuş bir yapısı vardır. Amicia ve Hugo de Rune kardeşler büyük soylu bir aileden gelmektedirler. Anneleri olan Beatrice de Rune küçük kardeş Hugo’yu izole bir şekilde yetiştirmiştir. Beatrice de Rune bir simyacıdır. Anne küçük evladı için iyileştirme simyaları üzerinde çalışmaktadır. Abla Amicia ve Hugo arasında ki ilişki resmen bir yabancı ile aralarında olduğu gibidir. Fakat Fransa’nın ve dünyanın bulunduğu veba iki kardeşin ölüm ve fare sürüleri beraberinde engizisyon mahkemesi içerisinde yer alan yobazlar ile baş başa bırakılır. İki kardeşin hayatta kalma mücadelesi ile karşı karşıya kalacağımız derinden hikaye başlangıcı bu şekildedir. A Plague Tale Innocence Amicia karakterini kontrol ederek gerçek dünya hakkında herhangi bir fikri olmayan kardeşi Hugo’yu koruyacak ve Hugo’nun gizemli hastalığının sebebini bulabilmek adına fare sürüleri ile başa çıkarak tehlikeli askerlerden kurtulmanın yollarını bulacağımız bir oynayış olacaktır.

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence genel bir tabir ile yol ve hayatta kalma tecrübelerini kullanıcıya aktaran geniş çaplı bir hikaye oyunudur. Hugo’nun gizemli hastalığı ve engizisyonun başında yer alan karakterin şeytanı planı oyunun merkezi içerisinde ve gizemli bir unsur olarak oyun sonuna kadar korunmuş bir şekilde hikaye akışı korunmaktadır. Bu durumda A Plague Tale Innocence oyununun sürükleyici ve merak uyandırıcı bir hikaye tarzını bozmayarak hikaye işleyişinin çok dinamik ve gerçekçi bir şekilde uyarlandığının kanıtıdır. Tehlikeli yollardan geçip fare sürülerinden kurtularak ve bölgedeki askerlerden kaçıyoruz. Her bölüm sonunda ise bizi farklı bir bölgeye geçiş yaptıracak bir hikaye akışına sahip olan A Plague Tale Innocence ortalama bir bölgeden diğer bölgeye geçiş 1 saat sürmektedir. Geliştirici firma sonuna kadar övgüyü hak etmektedir. Her yeni bölgenin atmosferi renk tonu ve sanatsal tasarımı baştan aşağı bir şekilde değişerek bizi oyunun içerisindeki kurguya dahil etmektedir. Akıcı bir yolculuk kesintisiz hikaye ve başından sonuna kadar tempolu bir hikaye yönetimi bizlere oldukça keyif vermektedir.

A Plague Tale Innocence içerisinde bir savaş silahımız yoktur. Amicia’nın sadece bir sapanı bulunmaktadır. Sapanın işlevi karşımızdaki düşmanların dikkatini dağıtacak bir işlevi vardır işlevlerinden tam bahsetmiyeceğiz kendiniz oynarken sizin hayal gücünüze bırakıyoruz. Oyunun ana mekaniğine bakıldığında bulmacalar ile dolu olduğundan açıkça bahsetmek doğru olmaz sonuçta A Plague Tale Innocence incelemesini siz okurlar oyunun nasıl bir içeriğe sahip olduğunu öğrenmek adına inceliyorsunuz.

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence’da karakterimiz olan Amicia kısıtlıda olsa bir yetenek ağacı mevcuttur. Çevrenizde topladığınız eşyaları geliştirerek birçok maddeyi birleştirerek cephane yapabilme imkanınız var. Eğer A Plague Tale Innocence oynuyorsanız araştırma ve öğrenme kabiliyetinizi oyun içerisinde aktarabileceğiniz bir durum söz konusudur. Mini bulmacaları çözmekte bu işin sekmentini oldukça eğlenceli bir o kadarda merak edici durumlara sebebiyet vermektedir. Oyun ilerledikçe tabiki bulmacalarda zorlaşarak mekan ve mantık ile birleşmektedir.

A Plague Tale Innocence Fransız bir geliştirici Asobo Studio şirketine aittir. Bilgisayarda iyi bir donanıma sahipseniz Ultra ayarlarda A Plague Tale Innocence gerçekçi grafik ve oynayış ile sizleri hikayenin içine sürüklüyor. Atmosfer konusunda ciddi bir şekilde ayrıntılı çalıştıkları bariz belli oluyor. Fransız kökenli geliştiriciler bu tarz tarih barındıran oyunlarda sanat tasarımına özen göstermektedirler. Bazı bölgelerdeki kasvet ve karanlığı unutup çevreyi inceleyebilmek bazı bölgelerde ise arkanıza bakmadan o bölgeden çıkmak istiyorsunuz bu durumda ile beraberinde açık dünyanın hissiyatını kullanıcılara aktaran Asobo Studio şirketine tüm emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

A Plague Tale Innocence İnceleme

A Plague Tale Innocence, savaşın getirdiği sonuçlar ve acımasızlığını masum çocukların gözünden görmenizi sağlamaktadır. İnsanların kardeşlik ve arkadaşlık duygusunu ön planda tutulması amacına ulaşmış bir fikir olarak görebiliriz. İnsanların hayatta kalabilmek adına neler yapabileceğinin göstergesini akıcı bir hikaye anlayışı ile karşımıza gelmektedir. Soylu bir ailenin büyük kızı olan Amicia’nın bir anda nasıl bir durum içerisine düştüğünü ve kardeşi için neleri göz aldığını karakterlerin giderek olgunlaşma durumunu karakterin derinliğine ne kadar önem verdiklerini bir kez daha hatırlamakta fayda var. Amicia ve Hugo öyle iyi tasvir edilmiş ki, sanki gerçekten bir zamanlar yaşadığına inanarak ikisinede ciddi bir bağlılık hissediyorsunuz.

A Plague Tale Innocence oyun müziği Fransız besteci Olivier Derivière tarafından ele alımış. Tüylerinizi ürperticek yapıtlar ortaya koyan Olivier Derivière muazzam bir iş çıkartmış. Onay Verildi olarak Olivier Derivière A Plague Tale Innocence Soundtrack sizlerle paylaşmak istedik. Dilersenizde Youtube’den arama yaparak farklı kaynaklardan tüm listeye farklı kaynaklardan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Olivier Derivière kendi Youtube sayfasında A Plague Tale Innocence ses düzenlemelerinide paylaşarak tüm ses efeklerini inceleyebilirsiniz. A Plague Tale Innocence 2019 yılının en özgün hikaye ve kurgusuna sahip yapımlar arasında yer aldığını kesinlikle söyleyebiliriz.

 

Onay Verildi olarak A Plague Tale Innocence Sistem Gereksinimleri içeriğimizi inceleyerek detaylı bilgi edilebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Uğur Can Oner tarafından yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

A Plague Tale Innocence Sistem Gereksinimleri

A Plague Tale Innocence Sistem Gereksinimleri

Hellblade Senuas Sacrifice Sistem Gereksinimleri

Hellblade Senuas Sacrifice Sistem Gereksinimleri